(FOTO) Emruli v 93. minuti odločil prekmurski derbi

Vestnik.si, 13. 5. 2022
Facebook ND Beltinci
Adis Emruli je postal junak derbija.

V predzadnjem krogu 2. SNL so Beltinčani v prekmurskem derbiju ugnali Nafto z 1 : 0 z golom Adisa Emrulija v sodnikovem dodatku po izključitvi Gerga Bolle. V 68. minuti se je od aktivnega igranja nogometa poslovil Patrik Raduha.

Beltinci Klima Tratnjek - Nafta 1903 1 : 0 (0 : 0)

Športni park Beltinci, 800 gledalcev, sodnik: Božo Kondič (Ljubljana).

Strelec: Emruli (93).

Rumeni kartoni: Raduha, Zeljković, Zorman, Sočič, Emruli; Burai, E. Nemeth, D. Nemeth.

Rdeča kartona: Emruli (93, drugi rumeni); Bolla (92).

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Žaler, Zorman, Zeljković, Pihler (Mörec, 68), Rantaša, Sočič, Džumhur (Grobelnik, 56), Raduha kap. (Maučec, 68), Štravs (Emruli, 82), Marič.  Trener: Damjan Gajser.

Nafta 1903: Galoši, Bolla, Kumer, Florjanc (Zana, 77), E. Nemeth, Novinič, Szabo (Zamuda, 87), Haljeta, Burai (Drk, 62), D. Nemeth, Vinko kap. Trener: Gabor Boer.

beltinci, nogomet, nafta
Jure Zauneker
Nogometna tekma med ND Beltinci in Nafta 1903.

Kljub slabim predstavam obeh ekip v zadnjih krogih se je na prekmurskem derbiju 29. kroga 2. SNL zbralo "prvoligaško" število gledalcev. Praznik nogometa se je začel že pred tem s predstavitvijo mladih selekcij, med odmorom pa je potekalo tudi nagradno žrebanje. Ob začetku derbija sta spominska darila in dres dobila vratar Domen Zver za stoto tekmo v beltinskem dresu in kapetan Patrik Raduha za napovedano slovo.

V prvem polčasu ni bilo zadetkov, le na trenutke so obiskovalci videli kakšno razburljivo akcijo. V 12. minuti je Luka Marič po samostojnem pobegu, prodoru in driblingu močno streljal z desnico, a malce preveč po sredini, tako da je vratar Marko Galoši žogo ujel.

Najbližje zadetku je bil na drugi strani Erik Burai, ki je v 30. minuti po podaji Daniela Nemetha zadel vratnico.

V zadnje četrt ure prvega dela je bila Nafta nevarnejša, v 43. minuti pa je strel Nermina Haljete iz bližine zaustavil Aleksandar Zeljković.

V drugem polčasu je prvi resneje zapretil Mitja Novinič s pravo bombo z 18 metrov, a je bil Zver na pravem mestu.

V 61. minuti je Raduha z lepo lob podajo na robu kazenskega prostora našel Gala Grobelnika, ta pa si je slabo zaustavil žogo, sicer bi bilo zelo nevarno za vrata Nafte.

V 68. minuti se je kapetan Beltincev poslovil od aktivnega igranja nogometa. Odtekel je častni krog, se objel z vsemi igralci, pozdravil gledalce in jim ob odhodu preko mikrofona namenil nekaj poslovilnih besed. V beltinskem klubu bodo številko 22 v njegovo čast zamrznili za štiri leta, toliko časa je namreč Raduha odigral v beltinskem dresu.

Ta njegova točno stota tekma kot člana "žutih" zanj nikakor ni bila revialna, saj je predvsem v prvem polčasu utrpel nekaj hudih prekrškov in tudi trk z glavo z Buraijem, obenem pa je zaradi svojega prekrška prejel tudi rumeni karton. Naj spomnimo, Beltinčani in Lendavčani so si "skočili v lase" že v pripravljalnem obdobju, ko je Nafta slavila z 2 : 0.

Tokrat se je zaiskrilo pri koncu dvoboja. Najprej so se razburili gostje, ko je Daniel Nemeth ob padcu v kazenskem prostoru zahteval enajstmetrovko, dobil pa le rumeni karton zaradi simuliranja, kar se je izkazalo za pravilno sodniško odločitev.

V 92. minuti je pobeg Adisa Emrulija, ki je v igro vstopil le deset minut prej, s prekrškom zaustavil zadnji mož obrambe Lendavčanov Gergö Bolla in upravičeno dobil rdeči karton, po medsebojnem prerivanju pa je Emruli prejel rumeni karton. Prosti strel je izvedel Marko Maučec, Dominik Drk je na drugi strani mislil, da bo žoga šla v golavt, a jo je še pravočasno pred vrata poslal Zeljković, tam pa je do nje pritekel Emruli in jo zabil v mrežo. To je bil gol odločitve.

V vsesplošnem veselju domačih je le malokdo opazil, da je Emruli dobil še en rumeni karton, saj si je ob proslavljanju slekel dres. Tako je bil tudi on izključen, vendar to ni pokvarilo evforije ob njegovem prvencu v beltinskem moštvu.

Beltinčani so s to zmago skočili vsaj začasno spet na enajsto mesto, Nafta pa je ostala na šestem.