Branko Pajič z jato akrobatskih golobov šesti na svetovnem prvenstvu

Vestnik.si, 23. 7. 2023
Osebni arhiv
Branko Pajič in sodnik Paul Lee.

Med 15. majem in 21. julijem je potekalo svetovno prvenstvo akrobatskih golobov v jatnem letu. Na njem je sodelovalo 70 jat golobov, ki so prihajali iz desetih držav in iz štirih različnih celin. Med tekmovalci je bil tudi Branko Pajič iz Satahovec, sicer član Kluba gojiteljev golobov akrobatov SAG Slovenije.

V času svetovnega prvenstva je Paul Lee, ki je bil sodnik, obiskal vse države, iz katerih so prihajali udeleženci, in odsodil 70 tekov. V jati, s katero je tekmoval Pajič, je bilo 18 golobov, njihova naloga pa je bila, da se med letom v istem trenutku pet ali več golobov zavrti v globino vsaj pet metrov.

Na koncu je zmagal Anthony Robinson iz Irske, drugo mesto je osvojil Lee White iz Anglije in tretje Charlie Gonzalez iz Združenih držav Amerike. Pajič je bil šesti.

Jata akrobatskih golobov se na svetovno prvenstvo uvrsti preko državnega prvenstva ali prvenstva v določeni regiji v večjih državah.

Spomnimo, da je Pajič nedavno Slovenijo zastopal tudi na evropskem prvenstvu in med 35 tekmovalci zasedel deseto mesto.