Branko Pajič z jato akrobatskih golobov uspešen na evropskem prvenstvu

Vestnik.si, 9. 6. 2023
Osebni arhiv
Branko Pajič je z golobi nastopil na evropskem prvenstvu.

Med 35 tekmovalci je dosegel 10. mesto.

Od 7. maja do 7. junija je v enajstih evropskih državah potekalo evropsko prvenstvo v jatnem letu Birmingham Roller. Tako se imenuje pasma akrobatskih golobov, v jati jih je od 15 do največ 20. Slovenijo je na prvenstvu zastopal Branko Pajič iz Satahovec, član Kluba gojiteljev golobov akrobatov SAG Slovenije.

branko-pajič, akrobatski-golobi

Evropsko prvenstvo je bilo v Bolgariji, Romuniji, Srbiji, Bosni in Hercegovini, Hrvaški, Sloveniji, Madžarski, Nemčiji, Švici, Veliki Britaniji in Irski. Po teh državah je potoval sodnik Dan Galarza iz Združenih držav Amerike in sodil na 35 tekmah. Jata Pajiča je dosegla 400,4 točke, kar je Pomurca uvrstilo na deseto mesto med 35 tekmovalci. Zmagovalec je sicer postal Shaun Overfield (1146,60 točk) iz Velike Britanije, drugo mesto je osvojil Anthony Robinson (787,50) iz Irske, na tretjem je končal še en Britanec Mark McCrory (646,80).