Vestnik.si, 2. 8. 2023
Arhiv kluba
Mirlind Daku je takoj pokazal svojo kakovost tudi pri Rubinu iz Kazana.

Za razliko od svojih nekdanjih soigralcev v črno-belem dresu je Mirlind Daku vsaj na osebni ravni odlično začel svojo novo pot pri Rubinu iz Kazana v prvi ruski ligi.

Na tekmi 1. kroga je na gostovanju pri Lokomotivi (2 : 2) zadel že v 3. minuti, v 58. minuti pa asistiral Gancu Joelu Fameyehu za vodstvo Rubina z 2 : 1. V 2. krogu je Rubin gostil Orenburg (1 : 1), Daku je bil v 35. minuti znova asistent za zadetek Fameyeha, v 74. minuti pa je zadel še vratnico.

mirlind-daku, rubin-kazan
Arhiv kluba

Rubin je trenutno z dvema točkama na 10. mestu med 16 ekipami, v naslednjem krogu pa bo gostoval pri Spartaku iz Moskve, ki je drugi z obema zmagama.

V ruskem pokalu, kjer igrajo skupinski del, je Rubin nesrečno izgubil pri Rostovu z 1 : 0, saj sta bila razveljavljena kar dva zadetka Fameyeha, v drugem polčasu pa bi lahko sodniki pokazali na belo piko po prekršku nad Dakujem v kazenskem prostoru, a se po pregledu s tehnologijo VAR za to niso odločili.