Dnipro do vrha napolnil mrežo Čarde

Vestnik.si, 9. 7. 2022
Vestnik.si
Čarda Martjanci - SC Dinpro-1.

Čarda je v Martjancih gostila ukrajinskega prvoligaša Dnipro iz istoimenskega mesta (prej Dnipropetrovsk), ki se pripravlja v Sloveniji in domuje v Moravskih Toplicah. Dnipro je zmagal kar s 14 : 0. Še en visok poraz je utrpela tudi lendavska Nafta.

Dnipro, ki se zdaj uradno imenuje SC Dnipro-1, je že po prvem polčasu vodil s 5 : 0. Gole sta  dosegla Dovbik (6, 16, 36) in Lukčkevič (17, 38). Ukrajinski reprezentant Artem Dovbik je bil v prejšnji sezoni najboljši strelec ukrajinske prve lige s 14 zadetki, Dnipro pa je končal kot tretji.

pripravljalna-tekma, čarda-martjanci, dnipro
Vestnik.si

V drugem polčasu so mrežo domačega predstavnika pomurske lige napolnili Sarapij (47), Gromov (49, 66), Solovjov (61), Lebedev (64, 70, 83) in Pihalijonok (78, 82).

Vestnik.si

Novo pripravljalno tekmo je odigrala tudi lendavska Nafta, ki je gostovala pri Celju. Celjani so slavili s 5 : 1 (2 : 1), čeprav je Nafta vodila z 1 : 0 po golu Nermina Haljete v 5. minuti. Nato pa so za domače zadetke dosegli Gbamble (20), Bajde (26), Matić (51), Ikwuemesi (70) in Morozov (78). Nino Kouter je srečanje začel na rezervni klopi.