(FOTO) 2. SNL: Beltinčani po preobratu ugnali Krško

Vestnik.si, 26. 3. 2023
Jure Zauneker
ND Beltinci in Krško.

V 22. krogu druge lige so beltinski nogometaši premagali zadnje uvrščeno Krško z 2 : 1, čeprav so zaostajali z 0 : 1.

Beltinci Klima Tratnjek – Krško 2 : 1 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 200 gledalcev, sodnik: Nejc Gergič (Maribor).

Strelci: 0 : 1 Čeh (33), 1 : 1 Mörec (35), 2 : 1 Ptiček (77).

Rumeni kartoni: Kosi, Sočič, Kaučič, Žaler; Stožinič, Kokot, Plantak, Zakrajšek.

beltinci, nogomet-nd-beltinci-krško

Beltinci Klima Tratnjek: Zver kap., Ptiček, Zorman (Kralj, 69), Mörec, Kosi, Grobelnik (Ščernjavič, 87), Sočič, Kaučič, Žaler, Rantaša (Pihler, 46), Čakš (Brown, 46). Trene: Damjan Gajser.

Krško: Kokot, Rudonja, Stožinič, Babić (Nikolić, 72), Plantak, Čeh, Lovrić (Brekalo, 78), Hanžek, Arapović, Sivonjić (Shimba Olamba, 72), Zakrajšek kap. Trener: Rok Zorko.

Na beltinsko klop se je po odsluženi kazni vrnil Damjan Gajser in nadaljeval niz neporaženosti, ki sta ga v drugem delu sezone pričela njegov pomočnik Luka Ivanič in športni direktor Tadej Apatič. Beltinčani v tem letu še namreč niso izgubili. Zmagi in neodločenima izidoma so zdaj dodali nove tri točke, z zmago v srečanju s Krškim.

Kljub temu, da je tokratni nasprotnik zasidran na zadnjem mestu lestvice, so imeli beltinski nogometaši veliko dela, da so dosegli deveto zmago v sezoni in s 33 točkami obdržali visoko peto mesto. Preden sta se enajsterici pomerili na beltinski zelenici, so se z minuto molka spomnili pred dnevi preminulega legendarnega nogometaša splitskega Hajduka Pera Nadoveze, ki je Beltinčane kot trener vodil v sezoni 1994/95.

Prve pol ure igre so bili domači gospodarji na igrišču. Priigrali so si številne strele na gol, a so bili premalo spretni pred vrati gostov. Nepisano pravilo, da kdor zadetka ne da, ga dobi, je prišlo do veljave tudi tokrat. Krčani so iz svoje prve priložnosti zadeli. V 33. minuti jih je v vodstvo popeljal Mark Čeh.

Veselje gostov ni bilo dolgo, saj je slabi dve minuti po prejetem zadetku za izenačenje poskrbel Vito Mörec.

Gajser je v drugem polčasu z menjavami želel zadržati visok ritem igre svoje ekipe, ki je sicer imela terensko premoč, a ni bila več tako napadalno usmerjena. V 53. minuti bi gostje lahko znova povedli, a so po nastreljani vratnici žogo, preden je prestopila črto, izpred vrat izbili domači branilci. Zmago je Prekmurcem zagotovil hrvaški branilec Ivan Ptiček, ki je bil v 77. minuti najbolj priseben v kazenskem prostoru Krškega in s svojim drugim zadetkom v beltinskem dresu poskrbel za veselje kakih 200 ljubiteljev nogometa.