(FOTO) 2. SNL: Beltinčanom še vedno ne gre po načrtih

Vestnik.si, 14. 3. 2022
ND Beltinci in Bilje.

V 20. krogu 2. SNL so Beltinci Klima Tratnjek utrpeli še en poraz. Tokrat jih je na domačem igrišču premagal Vitanest Bilje. Končni izid: 0 : 1.

Kljub temu, da ima beltinski nogometni klub bogato zgodovino, prežeto tudi z igranjem članske ekipe v prvoligaški konkurenci v letih po slovenski osamosvojitvi, so Beltinčani v 20. krogu 2. slovenske lige v srečanju z ekipo Vitanest Bilje odigrali šele 400. uradno tekmo. Zaradi vsem znanih težav so bili beltinski zanesenjaki leta 2006 primorani ustanoviti nov klub, Nogometno društvo Beltinci, ki je prvo uradno tekmo odigral v sezoni 2006/2007.

beltinci, nogomet, nd-beltinci, bilje

Beltinski klub se je tako iz medobčinskih lig prebil v drugo ligo, v kateri pa spomladanskega dela ni pričel po željah številnih pristašev. Po porazu s Triglavom v Kranju (2 : 0), so varovanci Damjana Gajserja izgubili tudi prvo uradno tekmo na domači zelenici. Primorci so bili boljši z 1 : 0 (0 : 0), strelec zmagovitega zadetka pa je bil Kevin Humar v 74. minuti. Bilje tako ostajajo nočna mora za Beltinčane, ki so s tem nasprotnikom izgubili že peti zaporedni dvoboj.

Gajser se je po porazu v Kranju odločil, da naredi v tekmi z Biljami nekatere spremembe v prvi enajsterici. Na klopi za rezervne igralce so ostali Stefan Močić, Luka Marič, Chris Cener, Adis Emruli in Marin Rantaša, namesto njih pa so dvoboj pričeli Domen Zver, Luka Pihler, Gal Grobelnik, Vito Mörec in Yevgeniy Daniel Vinokurov.

V prvem polčasu sta imeli moštvi kar nekaj priložnosti za zadetek, a sta mreži mirovali. Nevaren je bil predvsem Pihler. V 23. minuti je streljal mimo vrat, štiri minute pozneje pa je vratar gostov Jure Lipičar njegov strel ubranil. V izdihljajih prvega polčasa sta obe ekipi sprožili še strela, ko je žogi pot v mrežo preprečil prečnik.

Pihler je bil aktiven tudi v drugem delu tekme, vendar so bili njegovi streli nenatančni. Zmagovalec je bil določen v 74. minuti, ko so gostje izvedli hiter protinapad, Zvera pa je premagal Humar. Pet minut za zadetkom so imeli Primorci priložnost povišati vodstvo. Žan Žaler je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil napad gostov in bil kaznovan z rdečim kartonom, Zver pa je prebral namero Dopliharja z bele točke in strel ubranil. Pred zadnjim sodnikovim žvižgom so z desetimi igralci na zelenici ostali tudi gostje, pri katerih je bil zaradi dveh rumenih kartonov izključen Tine Koron.

Beltinci Klima Tratnjek – Vitanes Bilje 0 : 1 (0 : 0)

Športni park Beltinci, 300 gledalcev, sodnik: Nejc Gergič (Maribor). Strelec: Kevin Humar v 74. minuti. Rumeni kartoni: Žaler, Bagola; Pantelić, Humar, Koron, Kladar, Batič. Rdeča kartona: Žaler (79); Koron (87).

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Bagola, Zorman, Pihler (Marič, 70), Mörec, Grobelnik (Emruli, 75), Džumhur (Hartman, 85), Raduha kap., Sočič, Vinokurov, Žaler. Trener: Damjan Gajser.

Vitanest Bilje: Lipičar, Jalinous, Erniša, Doplihar kap., Pantelić (Brešan, 76), Koron, Slavec, Zubanović (Shimba Olamba, 56), Humar, Jermol (Batič, 85), Kladar. Trener: Dominik Beršnjak.