(FOTO) 3. SNL vzhod: Čarda okusila slast prve zmage - 2 : 1

Vestnik.si, 1. 9. 2024
Jure Zauneker
Čarda in Korotan.

Nogometaši Čarde so v 3. krogu 3. SNL vzhod dočakali prvo zmago. V Martjancih so ugnali Korotan iz Prevalj z 2 : 1, vsi trije zadetki pa so padli v prvem polčasu. V sredo Čarda čaka še zaostala tekma 1. kroga z Brežicami, prav tako na domačem terenu.

Čarda Martjanci - Korotan Prevalje 2 : 1 (2 : 1)

ŠRC Martjanci, 200 gledalcev, sodnik: Nejc Gergič (Maribor).

martjanci, nogomet, čarda-korotan

Strelci: 1 : 0 Meglič (22) , 1 : 1 Turičnik (26) , 2 : 1 P. Žekš (32).

Rumeni kartoni: P. Žekš, Lebar, Miličevič; Ferk.

Čarda Martjanci: Erjavec, Lebar, Kardoš, Korpič kap., Meglič, Miličevič, Štornik, Bushaj, A. Žekš, P. Žekš, Atanasov. Trener: Leon Horvat.

Korotan Prevalje: Boštjan, Lasnik kap., Kumer, Plesec, Krebs, Turičnik, Tešić, Klarič, Ferk, Buljubašić, Kozjak. Trener: Roman Plesec.

Čarda je pred svojimi privrženci prišla do prvih treh točk kot novinka v tretji ligi, ne gre pa pozabiti, da bo imela še v sredo priložnost iztržiti nov komplet treh točk, ko bo gostila Brežičane, ki so doslej enako kot Martjančani dosegli eno zmago in utrpeli en poraz.

Čarda je tokrat ugnala Korotan, ki ga je glasno bodrilo sedem koroških navijačev, obe ekipi pa sta le stežka prihajali do zares nevarnih priložnosti. Po dobrih dvajsetih minutah enakovredne igre so nato samo v razmaku desetih minut padli trije zadetki. Po vodstvu z 2 : 1 je Čarda delovala bolje kot gostje, v drugem polčasu pa je pametno držala žogo v svoji posesti in še nekajkrat zapretila Korošcem, ki v skoraj nobenem trenutku niso več ogrozili vodstva in na koncu zaslužene zmage domačih. Tule so najpomembnejši trenutki tekme:

22: GOOOL 1 : 0 Enej Meglič! Nik Lebar je z leve strani poslal visok predložek, pred vrati pa je najvišje skočil Enej Meglič in po strelu z glavo v lepi paraboli poslal žogo v mrežo.

26: GOL 1 : 1 Matic Turičnik! Gostje so hitro izenačili. Čarda je slabo posredovala v obrambi, saj je Matic Turičnik spravil žogo v gol z desnico kar neposredno iz kota z leve strani. Branilci domačih se niso mogli zediniti, kdo naj zaustavi okroglo usnje, ki je tako končalo v levem spodnjem kotu vrat Lana Erjavca, ki je prav tako samo obstal na svojem mestu.

33: GOOOOL 2 : 1 Patrik Žekš! Na srečo so gostitelji dokaj hitro znova prišli v vodstvo, kar je bilo odločilno. To je bil značilen zadetek Patrika Žekša, ki je sprejel podajo Aljaža Žekša, pogledal proti vratom in pomeril, nato pa z desnico z lepim strelom premagal vratarja gostov Blaža Boštjana.

45: Konec prvega polčasa.

76: Branilec gostov je z rokama zaustavil kapetana Čarde Martina Korpiča na robu kazenskega prostora, najverjetneje pa celo v njem. Navijači in nogometaši Čarde so zahtevali najstrožjo kazen, sodnik pa je samo odmahnil z rokama.

94: Konec tekme. 2 : 1. Igralci Čarde so z dvignjenimi rokami proslavili prvi komplet treh točk.