(FOTO) Arcont znova dobil pomurski derbi

Vestnik.si, 5. 3. 2023
Niko Časar
Arcont Radgona - Pomurje 34 : 24 (16 : 13).

Tako kot jeseni v Murski Soboti v 7. krogu 2. DRL so tudi zdaj v 14. krogu v svoji dvorani v Gornji Radgoni rokometaši Arconta premagali soboško Pomurje. Končni izid je bil 34 : 24 (16 : 13).

Blizu 150 gledalcev z obeh strani reke Mure se je zbralo na tribuni nove športne dvorane. Videli so zanimivo tekmo, kjer so se na koncu zasluženo veselili igralci Arconta, ki so bili zaradi boljše forme v tem obračunu favoriti. Srečanje so z dvema zaporednima zadetkoma odprli gostje, ki pa so v 6. minuti še zadnjič na tekmi vodili (2 : 3). Radgončani so počasi prevzeli pobudo in kljub kar nekaj zapravljenim priložnostim na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov.

rokomet, pomurski-derbi, 2
Niko Časar

Pomurje, ki je v spomladanskem delu pomladilo svojo ekipo, se je na začetku drugega polčasa nekajkrat še približalo na dva zadetka zaostanka (17 : 15, 18 : 16, 19 : 17). Nato so gostom počasi začele pohajati moči, domači pa so na krilih izkušenega Matevža Žuniča, dosegel je kar 15 zadetkov, začeli višati prednost. Sobočani so na vsak način skušali ujeti priključek, tudi z igranjem brez vratarja. Po treh zadetkih Radgončanov v nebranjeno mrežo gostov je bilo nato dvomov o zmagovalcu dokončno konec. Igralci Arconta so se tako, skupaj s številnimi glasnimi navijači, zasluženo veselili prestižne zmage v lokalnem derbiju.

Niko Časar

Poleg Žuniča so se pri gostiteljih med strelce vpisali še: Tine Podlunšek (5 zadetkov), Adrian Plohl (3), Blaž Bratkovič (3), Jernej Hedl (2), Aljaž Breznik (2), Boštjan Šijanec (2) in Gašper Šijanec (1).

Niko Časar

Zadetke za Pomurje pa so prispevali: Ganiu Basri (7), Nej Rožman Rader (6), Mitja Kuhar (5), Niko Zver (3), Luka Filip Ružič (2) in Armin Subašić (1).

Niko Časar

Trenerski dvoboj bratov Nenada in Alana Potočnjaka je tako spet dobil Neno. Radgončane čaka še zaostala tekma pri Kronosu v Logatcu, nato pa se prične končnica, kjer bodo ekipe razdeljene v dve skupini.