(FOTO) Beltinčani veseli kljub dvema porazoma

Tomo Köleš, 20. 5. 2019

Beltinski igralci in ljubitelji nogometa so imeli v preteklem tednu veliko razlogov za zadovoljstvo. Kljub dvema porazoma so jim »na roko šli« rezultati neposrednih konkurentov za obstanek v drugoligaški konkurenci.

Obenem je Nogometna zveza Slovenije sporočila, da so Ankarančani ostali brez licence za nastopanje v 2. slovenski ligi v prihodnji sezoni, z odvzemom treh točk zaradi neizpolnjevanja finančnih obveznosti do igralcev pa so Primorci padli na zadnje mesto razpredelnice in so že izpadli.

ae6ed6841bce34e8b558d6d03f29b578
Beltinci - Fužinar 1 : 3.

Na zadnji tekmi v sezoni pred domačini gledalci so Beltinčani doživeli šestnajsti poraz. Minulo soboto, ko je bil odigran 29. krog, je v beltinskem športnem parku slavila zasedba nekdanjega prekmurskega nogometaša Mihaela Bukovca s 3 : 1 (3 : 0).

9115fe3c2a16261772b227fa0b0178d0

Igralci ekipe Fužinar Vzajemci so že po slabe pol ure dvoboja povsem razorožili domače. Za koroško ekipo so v polno zadeli Kan Kovač (2), Ranko Moravac (20) in Nik Fasvald (22), še nekajkrat pa je ob strelih gostov odlično posredoval mladi vratar Niko Serec.

fd50d61c5535f2f49966727ccbdb3acb

V drugem polčasu so se gostje zadovoljili z visokim vodstvom, nekaj priložnosti za zadetek pa so si priigrali domačini, ki so preko Sama Žalika v 79. minuti tudi znižali zaostanek.

59561f14cbd81c226794f043dfb8b77c

Beltinci – Fužinar Vzajemci 1 : 3 (0 : 3)

f7f45da724caf429d69306a503c5826c
Na tekmi v Beltincih se je tokrat zbralo 250 gledalcev.

Športni park Beltinci, 250 gledalcev, sodnik: Roman Glažar (Hajdina).

2726e44e61ab1f71039c1aed3343406e
Zlatko Gabor in Andrej Pozderec (Beltinci).

Strelci: 0 : 1 Kovač (2), 0 : 2 Moravac (20), 0 : 3 Fasvald (22), 1 : 3 Žalik (79).

ef5331bfc1f77fb213e565c20fc35e1f

Rumeni kartoni: Raduha; Gajić.

b7e56c6887c98f4f5e8ef72a2c91ce1a

Beltinci: Serec, Hočevar, Mauko (Zver, 75), Golob, Ž. Hartman, Kristl, Apatič kap., Raduha (Ropoša 46), Maučec, Lukač, J. Hartman (Žalik, 46).

f7b46db45f277ed86b0043cfc33ad71a

Fužinar Vzajemci: Marčič kap., Rober, Ivkič, Dodlek, Moravac, Fasvald (Halilović, 60), Plaznik, Kovač, Pljava, Kukić (Poljanec, 82), Gajić (Paradiž, 60).

40dce9d32c071e0d231d88157e853b17
Zlatko Gabor je Beltince obdržal v drugi ligi.

V istem krogu je v lendavska Nafta v Novem mestu premagala domačo Krko s 3 : 1. Zadetke za Nafto so dosegli Alen Ploj v 33., Stjepan Oštrek v 45. in Jaka Bizjak v 81. minuti. Ob tem je Oštrek v prvem polčasu zapravil še enajstmetrovko. Oba kluba bosta končala v zgornjem delu lestvice, čeprav ne ravno pri vrhu.