(FOTO) Boštjan Brunec iz Dokležovja zmagovalec 8. Lotmerškega trail teka

Vestnik.si, 21. 9. 2024
Vestnik.si
Boštjan Brunec.

Športna zveza Ljutomer in ljutomerska občina sta v sodelovanju z Združenjem atletskih sodnikov Murska Sobota v parku I. slovenskega tabora pripravila 8. Lotmerški trail tek.

Udeležilo se ga je okrog dvesto tekačev in tekačic, od najmlajših do veteranov, prišli pa so iz Slovenije in Hrvaške.

lotmerški-trail-tek, ljutomer, pomurski-pokal, park
Vestnik.si
8. Lotmerški trail tek.

Člani in članice so tekli skupaj na sedem in pol kilometra dolgi progi, ki jih vodila do Cezanjevec in potem spet nazaj v ljutomerski park.

Vestnik.si

Absolutni zmagovalec je postal Boštjan Brunec iz Dokležovja. Kot drugi je v cilj pritekel Matjaž Rus in kot tretji Aljaž Novak, oba sta iz Atletskega kluba Ormož.

Vestnik.si

Med članicami je slavila Smilja Rosić iz Gančan, druga je bila Ana Trstenjak iz Ljutomera in tretja Tjaša Makoter Frumen iz ekipe Farmtech in Motion, prav tako iz Ljutomera. Rosićeva se je v absolutni konkurenci uvrstila na trinajsto mesto.

Vestnik.si
Smilja Rosić.

V najmlajših kategorijah so prva mesta osvojili Iza Babič iz Vrtca Cezanjevci (baby tek deklice), Tine Fajdiga iz Vrtca Ljutomer (baby tek dečki), Julia Kristl iz Osnovne šole (OŠ) Ivana Cankarja Ljutomer (deklice od 5 do 8 let), Abel Makovec iz Nogometnega kluba Ljutomer (dečki od 5 do 8 let), Brina Zadravec iz OŠ Ivana Cankarja Ljutomer (deklice od 9 do 12 let), Nejc Križan iz OŠ Mala Nedelja (dečki od 9 do 12 let), Eva Smodiš iz OŠ Ivana Cankarja Ljutomer (deklice od 12 do 13 let), Leon Kšela Ritonja iz OŠ Mala Nedelja (dečki od 12 do 13 let), Mia Vunderl iz Odbojkarskega kluba Bioterme Mala Nedelja (deketa od 14 do 16 let) in Lovro Kotnik iz Nogometnega kluba Ljutomer (fantje od 14 do 16 let).

Vestnik.si

Medalje najboljšim sta podelila ljutomerski podžupan Janko Špindler in podpredsednik ljutomerske športne zveze Branko Kristl.