(FOTO) Damir Fotivec zmagovalec novoletne turneje v namiznem tenisu

Vestnik.si, 3. 1. 2024
Arhiv kluba
Turnir pri Mali Nedelji.

Drugo mesto na turnirju pri Mali Nedelji je bilo dovolj za slavje.

Končala se je novoletna turneja Športne zveze Ljutomer v namiznem tenisu, ki so jo sestavljali 5. novoletni turnir na Cvenu, 21. novoletni turnir v Ljutomeru in 7. novoletni turnir pri Mali Nedelji. O turnirju na Cvenu smo v našem mediju že poročali, tokrat sta na vrsti preostala turnirja, ki sta dala tudi skupnega zmagovalca celotne turneje.

namizni-tenis, novoletni-turnirji, novoletna-turneja
Arhiv kluba
Turnir v Ljutomeru.

V dvorani ŠIC v Ljutomeru je nastopilo kar 39 igralcev, v tej zelo močni konkurenci je slavil Luka Šantavec iz Namiznoteniškega kluba (NTK) Mura Sobota. Drugo mesto je zasedel Rajko Veronik iz Vuhreda, tretje mesto pa sta si razdelila Viktor Tkalec iz Beltinec in Robert Gerenčer iz Lendave.

Arhiv kluba

Od petega do osmega mesta so se razvrstili Jernej Soklič iz Žogice Gornja Radgona, Marko Kreft iz NTK Spin Mala Nedelja, Ivan Ocepek iz Športnega društva (ŠD) Cven in Marsel Škraban (brez kluba).

Arhiv kluba

Zmagovalec tolažilne skupine je bil Karel Žižek iz Lendave. Na spremljevalnem turnirju v teq pongu na »ukrivljenih« mizah je prvo mesto zsedel Jože Vozlič iz Ljutomera, drugi je bil Rajko Grčar iz Murske Sobote, tretje mesto pa sta si razdelila Robert Gerenčer iz Lendave in Nejc Titan iz Murske Sobote.

Skupna
Arhiv kluba

Na turnirju pri Mali Nedelji je sodelovalo 24 tekmovalcev. Zmagal je Rajko Veronik, ki je v polfinalu s 3 : 2 premagal Luko Šantavca, nato pa še v finalu s 3 : 0 Damirja Fotivca (NTK Spin Mala Nedelja). Ta je v polfinalu s 3 : 2 ugnal Marka Krefta.

namizni-tenis, novoletna-turneja, novoletni-turnirji, mala-nedelja
Arhiv kluba
Najboljši na turnirju pri Mali Nedelji.

V četrtfinalu je Nejc Titan izgubil s klubskim kolegom Šantavcem s 3 : 0, Darka Fijavža (TVD Partizan Ljutomer) je s 3 : 1 premagal Veronik, Kreft je bil z izidom 3 : 1 boljši od Saše Vogrinca (Žogica Gornja Radgona), Dušan Masten (NTK Spin Mala Nedelja ) pa je z izidom 2 : 3 klonil pred Fotivcem.

Arhiv kluba
Najboljši trije v skupni razvrstitvi: Rajko Veronik, Damir Fotivec in Luka Šantavec (od leve proti desni).

Na tolažilnem turnirju, kjer so tekmovali vsi, ki se niso uvrstili med osem najboljših, je zmagal Gerenčer, potem ko je v malem finalu z izidom 3 : 1 premagal Sokliča.

Arhiv kluba

Skupni zmagovalec novoletne turneje je Damir Fotivec, ki je zbral 24 točk. Na turnirju na Cvenu je zasedel prvo mesto, v Ljutomeru je bil deveti, pri Mali Nedelji pa drugi. Vprašanje je, kako bi bilo na vrhu, če bi Rajko Veronik odigral vse turnirje, saj je manjkal na prvem, na drugem je bil drugi in na tretjem prvi, kar mu je prineslo 21 točk in skupno drugo mesto. Tudi Luka Šantavec, ki je zasedel skupno tretje mesto z 19 točkami, je na Cvenu manjkal. V Ljutomeru je bil prvi, pri Mali Nedelji pa tretji.

Arhiv društva
Turnir na Cvenu.

Končno četrto mesto je zasedel Darko Fijavž (17), peto mesto Jernej Soklič (15), šesto mesto Marko Kreft (12), sedmo mesto so si razdelili Viktor Tkalec, Robert Gerenčer in Ivan Ocepek (vsi so zbrali po 10 točk), osmo mesto pa Tone Marinko (NTK Spin Mala Nedelja) in Sašo Ropoša (TVD Partizan Ljutomer), ki sta zbrala po 9 točk.