(FOTO) DP v judu v Lendavi: Štiri medalje za pomurske tekmovalce

Vestnik.si, 4. 3. 2024
Tekmovanje v judu.

V dvorani Dvojezične srednje šole v Lendavi je potekalo državno prvenstvo za mladince in mladinke posamezno ter ekipno. Nastopilo je 140 tekmovalcev in tekmovalk iz 33 klubov.

Še pred njim je bilo v isti dvorani državno člansko prvenstvo po pasovih, vendar tu Pomurje ni imelo svojih predstavnikov.

lendava, judo

Na mladinskem državnem prvenstvu se je od Pomurcev in Pomurk posamično najbolje odrezala Leila Mazouzi iz Bakovec, sicer članica Judo kluba Z'dežele Sankaku iz Celja, ki je zmagala v kategoriji do 63 kilogramov.

Vito Slavinec iz Judo kluba Križevci je bil tretji v kategoriji nad 100 kilogramov, na tretje mesto pa se je uvrstila tudi Ana Pavičić iz ljutomerskega Partizana v kategoriji do 48 kilogramov. V isti kategoriji je bila njena klubska kolegica Anemarie Feuš četrta.

Bronasto medaljo je v kategoriji do 52 kilogramov osvojila tudi Ria Gabor, nekdanja članica Judo kluba Lendava, ki sedaj nastopa za mariborski Apolon. Četrta v kategoriji nad 78 kilogramov  je bila njena nekdanja in sedanja klubska kolegica iz Apolona Lana Škraban.

Na petem mestu sta končali Urška Rižnar (do 52 kilogramov) in  Mia Korpar (do 57 kilogramov), obe iz Partizana Ljutomer, sedmo mesto pa sta zasedla Sergej Pörš iz Judo kluba Radenci (do 60 kilogramov) in Pia Sovec iz Prleške judo šole (nad 78 kilogramov).

Največ zlatih medalj, pet, so osvojili predstavniki Judo kluba Z'dežele Sankaku, na drugo in tretje mesto pa sta se po tremi zlatimi kolajnami uvrstila judo kluba Bežigrad in Acron Slovenj Gradec. Najvišje uvrščeni pomurski klub je bil ljutomerski Partizan na enajstem mestu.