(FOTO) Državni prvak v vzdržljivostnem jahanju na 81 kilometrov postal Tim Grubačević, domačin Uroš Potočnik zasedel drugo mesto

D. N., 20. 8. 2023
Jure Kljajić
Vzdržljivostno jahanje ENDURANCE GORIČKO 2023.

Na Dolnjih Slavečih je pod okriljem Konjeniške zveze Slovenije in Endurance kluba Pristop ter v sodelovanju s Športno rekreacijskim društvom Dolnji Slaveči prvič potekalo konjeniško tekmovanje endurance oziroma vzdržljivostno jahanje na dolge proge.

Prizorišče starta in cilja vzdržljivostnega jahanja za pokal Slovenije in državno prvenstvo je bilo v športnem centru Dolnji Slaveči, na tekmovanju pa se je skupno pomerilo 13 tekmovalcev.

vzdržljivostno-jahanje-endurance-goričko-2023, konj, konji, dolnji-slaveči

Na 42 kilometrov dolgi progi je sodelovalo 6 tekmovalcev, ti so morali prejahati dva kroga po 21 kilometrov, na 81 kilometrov dolgi progi pa je sodelovalo 7 tekmovalcev, ki so morali prejahati tri kroge po 27 kilometrov. Proga je vodila iz Dolnjih Slaveč skozi Nuskovo, Rogašovce, Sveti Jurij, Pertočo, Krašče, Motovilce, Kruplivnik, Grad nazaj v Dolnje Slaveče, vmes pa so bile kontrolne točke, mimo katerih so morali jahati tekmovalci v obeh disciplinah.

V kategoriji 42 kilometrov je prvo mesto in s tem naslov državne prvakinje osvojila Renate Lang s konjem Quickflash Styr Eha, ki je dva kroga z vmesnimi ohlajanji konja ter veterinarskimi pregledi konj prejahala v nekaj manj kot treh urah. Drugo mesto je osvojila Žana Jereb iz Konjeniškega kluba (KK) Brdo pri Ihanu s konjem Ashanti, tretji je bil Božidar Borko iz Endurance KK Pristop s kobilo Tiaro.

V kategoriji 81 kilometrov je prvo mesto in s tem naslov državnega prvaka osvojil Tim Grubačević iz KK Krka Novo mesto s kobilo Halezja Jr. Tri kroge je skupaj z vmesnimi ohlajanji kobile ter veterinarskimi pregledi prejahal v nekaj več kot šestih urah. Drugo mesto je osvojil domačin Uroš Potočnik iz KK Hipodrom Kamnica s konjem Sahibom, tretje mesto pa je pripadlo Moniki Kocuvan iz Endurance KK Pristop s konjem Assadom.

IMG_20230819_181700
ŠRD Dolnji Slaveči
Zmagovalci vzdržljivostnega tekmovanja na 81 kilometrov.

Ekipna zmaga je pripadla očetu in sinu, Juretu in Timu Grubačeviću iz KK Krka Novo mesto, drugo mesto ekipno sta osvojili Lana Medved in Monika Kocuvan iz Endurance KK Pristop.

IMG_20230819_182217
Ekipno sta na tekmi slavila oče in sin, Jure in Tim Gubačevič.

Tekmovanje je bilo strogo veterinarsko podprto. Že pred začetkom dirke so bili vsi konji veterinarsko pregledani, preverila se je njihova telesna temperatura, srčni utrip in hoja. Ko je konj dobil zeleno luč, sta s tekmovalcem dobila startno številko in sta lahko šla tekmovat. Prav tako so bili po vsakem krogu opravljeni veterinarski pregledi. Na koncu je zmaga pripadla tistemu konju in tekmovalci, ki sta najhitreje prejahala določeno dolžino proge in sta uspešno opravila vse veterinarske preglede.