(FOTO) Hočanke s težavami v Murski Soboti

M. Š., 13. 12. 2020
ŽOK Sobota : Formis

Soboške odbojkarice, ki še niso zabeležile zmage v tej sezoni, so se dobro upirale vodilni ekipi.

V 1. B državni ligi za odbojkarice je bil na sporedu 11. krog, soboške odbojkarice pa so zaradi številnih prestavitev tekem kot posledica bolezni odigrale šele peto tekmo v sezoni. V Murski Soboti so gostile vodilno ekipo Formisa iz Hoč in izgubile z 0 : 3 (-24, -11, -21). Sobočanke so tako zabeležile peti zaporedni poraz in brez točk ostajajo na zadnjem, desetem mestu.

žok-sobota, formis, odbojka, ženska-odbojka
Hočanke so v prekmursko prestolnico pripotovale brez prve organizatorice Žane Halužan Sagadin, kljub temu pa pričakovale gladko zmago. Vendar jim ni šlo vse po načrtih. Že res, da so slavile brez izgubljenega niza, a so morale za osmo zaporedno zmago garati bolj kot so se nadejale. Po dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe se je v domačo ekipo vrnila Kaja Marton. Domačinke so bile blizu uspeha v prvem nizu. Odlično so igrale in presenetile favorizirane gostje. Vodile so že 18 : 12, 20 : 14 in 24 : 21. Izkušene gostje so naredile neverjeten preobrat. Ubranile so vse zaključne žoge gostiteljic in z delnim izidom 5 : 0 prišle do slavja v prvem nizu.

Po nesrečno izgubljenem prvem nizu je domačinkam padla zbranost, tako da so igralke Formisa hitro začele nabirati prednost.  Pri vodstvu gostij z 11 : 3 je bil zmagovalec niza odločen.

Hočanke so v tretjem nizu vodile z 8 : 2 in 12 : 5. Domačinke se niso predale. Izid so izenačile (14 : 14), po izenačenju 16 : 16 pa so gostje osvojile pet zaporednih točk in rešile vprašanje zmagovalca.

»Dobro smo odprli tekmo, a nam je žal na koncu prvega niza zmanjkalo športne sreče. V drugem nizu smo preveč na lahko izgubljali žoge, kar so nasprotnice znale kaznovati. Tudi v tretjem nizu smo bili povsem konkurenčni vodilni ekipi prvenstva. Vseeno pa me veseli pristop in borbenost igralk, za kar jim navkljub porazu izrekam pohvalo,« je bil po tekmi dejal domači trener Spasoje Todorović.

Igralke Sobote bodo to sredo gostovale v Zrečah, v soboto pa jih čaka prekmurski obračun proti puconski ekipi v Murski Soboti.

ŽOK Sobota: Babič 5, Saje 6, Weingerl, Črnko (L), Demirtas (L), Krajcar 8, Puklavec 5, Klement 3, Kuhar A. 3, Marton 1, Flegar. Trener: Spasoje Todorović.