(FOTO IN VIDEO) Pomurje s Čardo dobilo še drugega tretjeligaša

Vestnik.si, 9. 6. 2024
NK Čarda in NK Zreče.

V ŠRC Martjanci je bila povratna tekma kvalifikacij za uvrstitev v 3. slovensko nogometno ligo vzhod. Domača Čarda je gostila klub iz Zreč.

Prvo tekmo so med tednom, kot smo že poročali, dobili Pomurci. Po zaostanku z 0 : 2 so poskrbeli za preobrat in v Zrečah slavili s 3 : 2. Končnega potnika v 3. slovensko ligo vzhod je dal nedeljski obračun v Martjancih, ki si ga je ogledalo okoli 500 ljubiteljev nogometa.

martjanci, nogomet, nk-čarda-nk-zreče

Čarda Martjanci: Erjavec, Lebar, Ošlaj, Ružič, Atanasov, Žekš P., Meglič, Miličevič, Bushaj, Korpič, Žekš A. Trener: Leon Horvat.

NK Zreče: Ratkovič, Jančič, Elle, Slaček, Završnik, Ravnak, Videčnik, Rančan, Napast, Zanič, Zupanc Terglav. Trener: Matej Vinkovič.

Sodniki: Janko Golob, Aleksander Burjan, Zdenko Kamenšek.

Mreži na srečanju nista dolgo mirovali, gostje so že v peti minuti povedli preko Tilna Završnika - 0 : 1. Čarda je v 25. minuti izenačila, strelec je bil Gjergj Bushaj, a tudi ta izid na semaforju ni ostal za dolgo. Zreče so tri minute pozneje spet prešle v vodstvo, Lana Erjavca v domačih vratih je premagal Žan Zupanc Terglav. 1 : 2 je bil tudi izid prvega polčasa.

Kmalu po sodnikovem žvižgu v drugem delu tekme (46. minuta) se je zatresla mreža gostujočega vratarja. Patrik Žekš je poskrbel za nekoliko lažje nadaljevanje domačinov. Enej Meglič je Čardo popeljal do prednosti v 67. minuti - 3 : 2. Završnik je z drugim golom na tekmi izid v 74. minuti izenačil na 3 : 3. Sledili so še trije zadetki iz treh enajstmetrovk. V 80. minuti jo je za novo vodstvo domačih realiziral Patrik Žekš. Šest minut pozneje je Erjavca z bele pike premagal Zupanc Terglav, v sodnikovem dodatku (91. minuta) pa je hattrick dosegel Patrik Žekš - 5 : 4 - in veselje v martjanskem športnem parku se je lahko začelo.

Pomurje bo imelo v sezoni 2024/2025 dva predstavnika v 3. slovenski nogometni ligi vzhod. Ob ekipi Avto Rajha Ljutomer je to postala še Čarda Martjanci.