(FOTO) Izvedli 18. tek prijateljstva. Kdo so bili najhitrejši tekači?

Vestnik.si, 16. 8. 2022
Vanesa Jaušovec
18. tek prijateljstva

V Šprincu je v sklopu prireditve Pozdrav jeseni potekal 18. tek prijateljstva Razkrižje-Štrigova, ki je štel za Pomurski pokal.

Proga je potekala po vinorodnem območju občin Razkrižje in Ljutomer, po slovenskem ozemlju, tik ob slovensko hrvaški meji.

Najprej so se na 300 metrov dolgo progo podali najmlajši (2018 in starejši) v tako imenovanem baby teku. Pri dečkih je bil najhitrejši Adam Šadl (1:17), pri deklicah Izabela Luci (1:16).

18

V otroški kategoriji A (od pet do osem let) je 300 metrov pri dečkih najhitreje pretekel Noah Šadl (52 s), pri deklicah Eva Novak (1:07). V kategoriji B (od devet do 13 let) so tekli na 900 metrov. Prvo mesto pri deklicah je osvojila Eva Mulec (3 min), pri dečkih Andrija Bistrović (3:33).

18

18

Glavni tek je potekal po 8,5 kilometrov dolgi progi. Pri članih v kategoriji od 17 do 39 let je slavil Aljaž Novak (37:51), drugi je bil Iztok Fister (39:31) in tretji Amadej Maršič (40:20). Pri članicah v isti starostni kategoriji je zmagala Anita Rižnar (43:35), drugo mesto je osvojila Andreja Gorčan (47:04), tretje pa Nina Alt Doma (47:05).

18

18

V kategoriji od 40 do 59 let je bil pri moških najhitrejši Matej Gider (40:39), ki je v cilj pritekel pred Franjem Kolaričem (42:47) in Jožetom Čehom (43:21). Pri ženskah je tekla le Mirjana Furdi (53:21).

Pri starejših od 60 let je zmagal Valentin Šipuš (44:25), drugi je bil Marjan Rihtarič (45:29), tretji pa Franc Rožman (47:50).