(FOTO) Ljubitelji nogometa v Beltincih videli šest zadetkov

M. Š., 21. 5. 2023
ND Beltinci in Bistrica.

V zadnjem krogu 2. SNL so se beltinski in bistriški nogometaši razšli z neodločenim rezultatom 3 : 3 (2 : 2).

Nogometaši beltinske ekipe Klima Tratnjek so odlično sezono med drugoligaši zaključili z neodločenim rezultatom proti bistriški ekipi Kety Emmi&Impol. Po 90. minutah se je dvoboj končal s 3 : 3 (2 : 2). Beltinčani so tako osvojili visoko peto mesto, zbrali pa so 44 točk.

beltinci, nogomet, nd-beltinci-bistrica

Beltinski strateg Damjan Gajser je imel tokrat na razpolago vse razpoložljive moči. Njegovi varovanci so odlično pričeli dvoboj. Robert Čakš je že v 12. minuti načel mrežo gostov, na 2 :0 pa je v 34. minuti povišal Filip Kosi. Visok zaostanek je predramil Bistričane, ki so v končnici prvega polčasa prišli do izenačenja. Domačega vratarja Domna Zvera je najprej v 42. minuti premagal Nino Kukovec, le nekaj trenutkov pred zadnjim sodnikovim žvižgom v prvem polčasu pa še Rok Maher.

Oba trenerja sta v drugem polčasu ekipi osvežila z menjavami igralcev, do prvega vodstva na tekmi pa so v 73. minuti prišli gostje, ko je Zvera premagal Ante Kuliš. Sledila je zanimiva končnica dvoboja, v kateri so si Beltinčani priigrali točko. Za veselje blizu 500 ljubiteljev nogometa je v sodnikovem podaljšku poskrbel Čakš.

Športni park Beltinci, 500 gledalcev, sodnik: Amel Begić (Dol pri Ljubljani). Strelci: 1 : 0 Čakš (12), 2 : 0 Kosi (349, 2 : 1 Kukovec (42), 2 : 2 Maher (45), 2 : 3 Kuliš (73), 3 : 3 Čakš (91). Rumeni kartoni: Pihler, Kralj; Janežič, Kokol. Igralec tekme: Robert Čakš (Beltinci Klima Tratnjek).

Beltinci Klima Tratnjek: Zver kap., Ptiček, Štrakl (Kaučič, 46), Pihler, Grobelnik (Kralj, 60), Ščernjavič (Zorman, 60), Sočič, Kosi (Mörec, 80), Žaler, Rantaša (Kokol, 72), Čakš. Trener: Damjan Gajser.

Kety Emmi&Impol Bistrica: Fridrih, Janežič, Zajšek, Rozman kap. (Bračko, 46), Korošec (Lorbek, 80), Kukovec (Ciganovič, 80), Havelka, Pesjak, Kapun (Kmetec, 61), Kuliš (Ferčič, 80), Maher. Trener: Goran Stanković.