(FOTO) Meteorplast drugi na sklepnem turnirju pokala Terme Olimia

Vestnik.si/NZS, 10. 3. 2024
Arhiv kluba
Dobovec je pokalni prvak, Meteorplast je končal na drugem mestu.

Kljub začetnemu vodstvu je moral nato priznati premoč aktualnemu prvaku Dobovcu, ki je na koncu slavil s 4 : 2 (1 : 1). Ne glede na to je prleška ekipa dosegla enega svojih največjih uspehov.

FK Dobovec je novi stari zmagovalec pokala Terme Olimia. V Podčetrtku je pred polno dvorano s 4 : 2 premagal KMN Meteorplast Šic Bar iz Ljutomera, gole za zmagovalno ekipo pa so dosegli Patrik Pasariček (2), Žiga Čeh in Denis Kneževič. To je že sedmi (zaporedni) futsal pokal za ekipo trenerja Kujtima Morine.

futsal, finale, pokal-terme-olimia, meteorplast-šic-bar, dobovec
Futsal.si Facebook

Pokale in medalje so na finalu podeljevali Stanko Glažar, podpredsednik NZS, Vlado Močnik, član IO pri NZS in predsednik komisije za futsal, Peter Misja, župan občine Podčetrtek, in Vasja Čretnik, vodja prodaje & marketinga, prokurist v podjetju Terme Olimia Podčetrtek, ki je sponzor futsal pokala.

FK Dobovec – KMN Meteorplast Šic Bar 4 : 2 (1 : 1)
Strelci: 0 : 1 A. Matan (20), 1 : 1 P. Pasariček (20), 2 : 1 P. Pasariček (22), 3 : 1 Kneževič (33), 4 : 1 Čeh (39), 4 : 2 A. Matan (40).

Meteorplast je povedel 54 sekund pred koncem prvega polčasa. Aljaž Goznik je prodiral po desni strani, a je v padcu zmogel toliko moči, da je podal pred gol, kjer je žogo s telesom v naletu v mrežo Dobovca spravil Ante Matan. Vodstvo Ljutomerčanov je bilo kratko: 20 sekund pred koncem prve polovice rednega dela tekme je Patrik Pasariček prejel žogo po podaji s kota in silovito, predvsem pa točno, udaril proti golu in matiral Klemna Anžela.

V drugem polčasu je Dobovec prešel v vodstvo po pravi mojstrovini Patrika Pasarička, ki ga je s podajo zaposlil Žiga Čeh. Pasariček se je obrnil okoli svojega čuvaja Ivana Matana in zadel za 2 : 1. V 23. minuti so Ljutomerčane centimetri ločili od izenačenja: Rok Šnofl je vodil protinapad, s podajo je pri drugi vratnici našel Anteja Matana, čigar strel pa je ubranil Marko Peček. Na drugi strani igrišča je z isto mero vrnil Anžel, ki je ubranil dober strel Čeha.

Ko se je zdelo, da bi lahko Meteorplast lahko izenačil, pa je sledil trenutek nepazljivosti. Paragvajec Francisco Javier Martinez je pobegnil trojici prleških igralcev, potem pa še lepo zaposlil Denisa Kneževiča, ki mu ni bilo težko zabiti za 3 : 1. Od težkega polfinala utrujeni Ljutomerčani so nato precej popustili in v 39. minuti je Čeh povišal vodstvo na 4 : 1. Ante Matan je v zadnji minuti s svojim drugim golom poskrbel le še za kozmetični popravek izida - 4 : 2.

Izjavi po tekmi:

Robert Grdović, trener Meteorplasta: "Nismo bili tako daleč od uspeha. Bili smo blizu. Čestitke Dobovcu za zmago. Če ne bi prejeli tistega prvega gola nekaj sekund pred koncem polčasa, bi bili mi še bližje naslovu. Potem smo malce fizično padli, ker smo se potrošili v polfinalu s Silikom. Skušali smo vse, tudi sreče ni bilo. Čestitke tudi mojim igralcem, kapo dol, navdušili so v teh dveh dneh."

Matic Goznik, igralec Meteorplasta:
"V odločilni dvoboj smo šli z miselnostjo, da se finale zmaguje, ne le igra. Tokrat nam žal ni uspelo, smo pa dosegli zgodovinski uspeh kluba, čeprav smo za zdaj še razočarani. Na nas je, da se čim boljše pripravimo na končnico državnega prvenstva."

V ženski konkurenci je zmagovalec ŠD Košana, ki je v finalu premagala ŽNK Celje s 5 : 1. Žiga Čeh (FK Dobovec) je prejel zlato žogo za najboljšega igralca sezone, Ines Ermenc (ŽNK Celje) za najboljšo igralko, Jure Suban (FK Siliko) pa za najboljšega mladega igralca.