(FOTO) Meteorplast še sedmič do remija

Vestnik.si, 20. 1. 2024
Rok Lorenčič
Meteorplast Šic bar - THE Nutrition Extrem 4 : 4.

V 14. krogu 1. slovenske futsal lige, s katerim se je končala prva tretjina rednega dela prvenstva, sta se v Ljutomeru Meteorplast Šic bar in THE Nutrition Extrem razšla z neodločenim izidom 4 : 4 (1 : 2).

Ostali rezultati tega kroga so: Bronx Škofije – Oplast Kobarid 2 : 2 (0 : 0), Dobovec – Dobrepolje 3 : 1 (2 : 0) in Siliko Vrhnika – Sevnica 6  :0 (2 : 0). V vodstvu je Siliko Vrhnika s 37 točkami, drugi je Dobovec s 33 (tekma manj), tretje mesto pa si delijo Meteorplast, Sevnica in Oplast s po 19 točkami.

futsal, četrtfinale, meteorplast-šic-bar, extrem

V ljutomerski dvorani ŠIC, kjer se je zbralo okoli 120 gledalcev, so gostitelji prišli do sedmega neodločenega izida v sezoni, še drugič v dvoboju z Extremom. Na prvi tekmi v Sodražici sta se ekipi razšli z izidom 6 : 6.

Gostje so odigrali odličen prvi polčas, ki so ga kronali z zadetkoma Denisa Totoškovića (9. minuta) in Mihaela Čopa (13). Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom je upanje domačim vlil Ante Matan (20), ki je uspešno izvedel kazenski strel z desetih metrov.

futsal, 14

Prve minute drugega polčasa so postregle s kar štirimi zadetki. Najprej je Totošković (23) znova priigral gostom dva zadetka naskoka, nato pa je Aljaž Goznik z goloma v 24. in 25. minuti izenačil. V 26. minuti je goste spet v vodstvo popeljal Luka Čop. Gostiteljem, ki so bili v drugem polčasu podjetnejši in so imeli več priložnosti, je točko v 35. minuti priskrbel Rok Šnofl.

Ekipi se bosta glede na uvrstitev na razpredelnici – tretji proti šestemu – merili znova naslednji petek, 26. januarja, ko se bo pričela zadnja tretjina rednega dela prvenstva. Tekma bo tudi takrat v Ljutomeru, začela pa se bo ob 20.30.