(FOTO) Meteorplast ŠIC bar do bronaste kolajne

M. Š., 20. 5. 2023
Niko Časar
Tekma za 3. mesto : Meteorplast Šic Ljutomer- Bronx

Prleki so povratno tekmo za 3. mesto v državnem prvenstvu v futsalu dobili s 7 : 4 (6 : 3) in po zmagi v Kopru s 5 : 4 (1 : 3) osvojili bronasto kolajno.

Gostitelji so dvoboj pred nekaj več kot 250 gledalci pričeli izvrstno in v četrti minuti z zadetkoma Aljaža Ruisa in Aljaža Goznika povedli z 2 : 0. Pričakovati je bilo, da bodo gostje po zaostanku klonili, a temu ni bilo tako. Potrebovali so vsega štiri minute za popoln preobrat. Žiga Kneževič Mrak (10.), Tilen Cupin (11.) in Nik Zajc (14.) so poskrbeli za tišino v ljutomerski dvorani.

futsal, meteorplast-šic-bar, bronx
Niko Časar

Niko Časar

Takrat je na sceno stopil Alen Ruis, ki je na dan tekme praznoval 19. rojstni dan. V 16. in 17. minuti je dosegel tri zadetke in spravil dvorano na noge. Ko je Aljaž Goznik v 18. minuti povišal na 6 : 3 je bil zmagovalec znan. V drugem polčasu sta zadela Alen Ruis v 27. minuti za domače in Aleksander Stanić (32.) za goste.

Niko Časar

Niko Časar

»Vedeli smo, da prejšnji teden nismo odigrali kot bi mogli. Tokrat smo pričeli vrhunsko, pokazali smo res tisto našo pravo sliko. Potem je bilo malo nezbranosti. Prejeli smo tiste tri zadetka, a potem smo na krilih publike, ki je bila tudi tokrat neverjetna, tekmo pripeljali na 6 : 3 ob polčasu in rutinirano zmagali,« je po dvoboju dejal Alen Ruis.

Niko Časar

Niko Časar

Ljutomerčani so kolajne in pokal prejeli iz rok Vlada Močnika, predsednika komisije za futsal, in Staneta Kokalja, referenta za futsal na NZS.