(FOTO) Meteorplast Šic bar v velikem finalu slovenskega pokala!

Vestnik.si/NZS, 9. 3. 2024
Arhiv kluba
Meteorplast Šic bar je prvič v zgodovini kluba v finalu pokala Terme Olimia.

KMN Meteorplast iz Ljutomera je dosegel nov velik uspeh, saj se je prvič v zgodovini kluba uvrstil v veliki finale pokala Terme Olimia. Na polfinalni tekmi s Silikom so Prleki najprej zapravili prednost dveh zadetkov, nato pa vseeno slavili po izvajanju šestmetrovk.

Drugi polfinale v Podčetrtku so odločneje začeli igralci Silika, že v prvi minuti je poizkusil z desne strani Nikola Jandrić. V nadaljevanju so prednjačili igralci Meteorplasta, ki so bili odločnejši in bolj zbrani na svojem prvem polfinalu pokala v zgodovini kluba. Siliko te odločnosti in čvrstine ni pokazal v taki meri in kazen je hitro sledila. V 10. minuti je Meteorplast povedel, ko je bil po diagonalni podaji Alena Ruisa z glavo najvišji Aljaž Goznik, ki je skočil prek svojega čuvaja in zadel v daljši spodnji desni kot - 1 : 0.

futsal, pokal-terme-olimia, podčetrtek, meteorplast-šic-bar, siliko-vrhnika
Futsal.si Facebook

Prleki so kmalu vodili že z 2 : 0. S kota je podal Vid Kos, Tim Lipovšek pa je s strelom v daljši zgornji kot gola matiral Marka Đekovića - 2 : 0.

Trener Silika Milivoje Simeunovič je posredoval in segel po minuti odmora, da predrami svoje fante. Pri tem je bil uspešen. Do konca prvega polčasa so imeli Vrhničani več od igre, zabili pa so tudi gol in znižali na 2 : 1, strelec je bil zelo aktivni kapetan Nikola Jandrić.

V 17. minuti je Meteorplast storil peti akumulirani prekršek, Siliko pa je prišel do petih akumuliranih prekrškov v 19. minuti. Siliko je ob izteku polčasa zapravil desetmetrovko po šestem akumuliranem prekršku Ljutomerčanov, vratar Klemen Anžel je bil na mestu.

V drugem polčasu je imel vnovič sprva več od igre Siliko, a ni zadel. Za razliko od Meteorplasta, ki je spet izkoristil prekinitev: s kota je podal Vid Kos, na 3 : 1 pa je povišal Adrijan Trstenjak - 3 : 1. Vrhničani so za tem tvegali vse, kot peti igralec v polju je zaigral vratar Uroš Đurić. Nikola Jandrić jev 36. minuti izkoristil slabo pokrivanje in ob levi vratnici zabil za znižanje na 3 : 2, hitro zatem pa je na 3 : 3 izid poravnal Žan Janež.

Potnika v finale so odločili kazenski streli. Tjaž Lovrenčič je ubranil kazenski strel Maxu Veselu in KMN Meteorplast Šic bar se je v svojem prvem poizkusu s skupnim izidom 8 : 7 uvrstil v pokalni finale. Ta bo na sporedu danes ob 19. uri, nasprotnik pa bo Dobovec, ki je v prvem polfinalu premagal Bronx Škofije s 5 : 0.

Pred drugim polfinalom je na slovesnosti pred 350 gledalci član Silika Jure Suban prejel nagrado za najboljšega mladega igralca v minulem koledarskem letu. Nocoj bodo razglasili še najboljšega članskega igralca in vratarja.

Izjave po tekmi:

Nikola Jandrić, Siliko:
"Ista zgodba se nam ponavlja že nekaj let. V polfinalu dobro igramo, zaostajamo, se vrnemo, potem pa smo slabši pri kazenskih strelih, ki nos loterija, ampak pokazatelj zbranosti."

Mile Simeunovič, trener Silika:
"Že nekaj let se nas drži smola. Nasprotnik je zasluženo zmagal, čestitam mu in želim veliko sreče v finalu. Če pa realno pogledam, potem lahko rečem, da smo bili boljši v igri v polju. Mogoče naš vratar tokrat ni bil na pravi ravni. Sicer pa smo imeli priložnosti, nismo pa zadeli."

Robert Grdović, trener KMN Meteorplast Šic Bar:
"Bili smo v psihološki prednosti, saj smo Vrhničane premagali minuli petek v 1. SFL. Siliku ni bilo lahko. A nas je z igralcem vratarjem ujel. Po prikazanem smo bili morda že pred kazenskimi streli bližje finalu, a smo potem to potrdili z boljšim izvajanjem šestmetrovk."

Matic Goznik, KMN Meteorplast Šic Bar:
"Povedli smo z 2 : 0, vedeli smo, da ne bo tekma lahka. Siliko ima kakovost, približal se nam je, a smo šli na glavo in prišli v zgodovinski finale."