(FOTO) Mursko Soboto zavzeli številni kolesarji. Več stopničk za člane tropovskega kluba

I. B., 9. 6. 2024
Kolesarska dirka v Murski Sobotu.

Kolesarski klub Tropovci je pripravil 3. kriterij mesta Murska Sobota. Na kolesarski dirki, ki je potekala po krožni trasi, so se merili dečki, mladinci, amaterji in ženske.

Začetek dirke je bil na Slovenski ulici, kolesarji pa so prevozili še ulico Štefana Kovača, Mojstrsko in Slomškovo ulico. Kot prvi so se malo po 9. uri na dirko podali tekmovalci v konkurencama amaterjev in žensk, ki so prevozili 25 krogov. Tekmovalo je šest amaterjev, zmagal je Dani Pšajd (Arcont Selce) s časom 49:07, drugi je bil Iztok Žalig (49:11), tretji pa Primož Zrim (49:12), oba iz KK Tropovci.

murska-sobota, kolesarstvo

Pri ženskah je bila le ena tekmovalka, Nina Valančič Lamovec (50:17).

Vse do 16. ure so se zvrstila še tekmovanja v kategorijah dečkov in deklic, mladincev in mladink ter predšolskih in šolskih otrok.

Pri starejših mladincih je slavil Nejc Peterlin (KK Adria Mobil), ki je zbral 26 točk, na stopničke sta se uvrstila še Bor Ebner (Pogi Team UAE Emirates) s 25 točkami in Jon Pritržnik (Lotus Team) s 14 točkami. Pri starejših mladinkah je trinajst točk zbrala Dominika Štrukelj (Meblojogi Mlinotest Pro-concrete), za njo sta se uvrstili Klara Eliza Rodič (KK Adria Mobil) z dvema točkama in Julija Tompa (KK TBP Lenart).

Med mlajšimi mladinci je 25 točk zbral Miha Otoničar, 10 točk Vanja Kuntarič Žibert (oba Pogi Team UAE Emiraters), Lovro Rant (Sava Kranj Cycling) pa devet točk. V konkurenci mlajših mladink je z 19 točkami zmagala Iva Colnar (KK Adria Mobil), na drugem mestu je z 18 točkami končala Hana Jeromel (Perutnina Ptuj), na tretjem pa s tremi točkami Rebeka Gonza (KK TBP Lenart).

V kategoriji dečki A je slavil Anej Resman (Perutnina Ptuj) z 19 točkami, prav toliko jih je imel tudi Urban Hvastija (Pogi Team UAE Emirates), kot tretji pa je dirko zaključil Denis Lebar (KK Tropovci) z dvanajstimi točkami. Pri deklicah A je bila najboljša Maša Žalig (KK Tropovci), ki je zbrala pet točk, zanjo sta se zvrstili Kaja Adam in Gaja Muršec (obe Perutnina Ptuj.

Pri dečkih B je bil najboljši Žiga Vrtar (KK Adria Mobil), zbral je 18 točk, na stopničke sta se uvrstila še Žak Nedeljkovič z devetimi točkami in Tim Olenik z osmimi (oba Meblojogi Mlinotest Pro-concrete). Med deklicami B je slavila Vivi Oblak (Perutnina Ptuj) s časom 19:45, druga je bila Eva Daks (KK TBP Lenart) s časom 19:10 s, tretja pa Ajda Gnezda (KD Sloga 1902 Idrija) s časom 19:11.

Med tekmovalci v kategoriji dečki C je zmagal Primož Prodan (KD knežjega mesta Celje) s časom 18:40, drugi je bil Anže Mede (KK Adria Mobil) s časom 19:44, tretji pa Kris Rožman (KD knežjega mesta Celje) s časom 19: 46. Jan Lebar (KK Tropovci) je bil s časom 19: 47 sedmi. Manja Žalig (KK Tropovci) je s časom 21:01 zmagovalka v kategoriji deklice C. Za njo sta se zvrstili Julija Slapšak (KD knežjega mesta Celje) s časom 18:49 in Lara Hajnrihar (Sava Kranj Cycling) s časom 19:12.