(FOTO) Na drugi dirki pomurskega pokala MTB sodelovalo 49 tekmovalcev

D. N., 13. 6. 2023
Sandi Benko
Pomurski MTB pokal 2023 - Ljutomer.

Kolesarski klub (KK) Kicker je organiziral drugo letošnjo dirko pomurskega pokala MTB oziroma pokala v gorskem kolesarjenju. Ta je potekala na kolesarskem poligonu v Ljutomeru, kjer se je v vožnji na izpadanje pomerilo 49 tekmovalcev v desetih različnih kategorijah.

V kategoriji poganjalci je slavil Tim Gašpar (MTB Đungla Selo) pred Lanom Kavašem (KK Bula) in Sofio Stojanovič iz kolesarske sekcije Športnega društva (KS ŠD) Sveti Jurij. V kategoriji U7 je zmagala Sabrina Bek Žuvela iz Športno, kulturno in turističnega društva (ŠKTD) Apače Mlinarji, drugi je bil Lian Kavaš (KK Bula), tretja pa Eva Skotnik (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U9 si je zmago privozila Lia Leber (KSŠD Sveti Jurij), drugo mesto je osvojil Maj Kežmah Srpak (ŠKTD Apače Mlinarji), tretje mesto pa Žan Makari (MTB Đungla Selo).

pomurski-mtb-pokal, ljutomer, gorski-kolesarji, bmx
Sandi Benko

Sandi Benko

V kategoriji U11 je slavil Theo Matuš (KSŠD Sveti Jurij) pred Žanom Žaucerjem in Eliasom Matušem (KSŠD Sveti Jurij). V kategoriji U13 je zmagal Zaš Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), drugi je bil Svit Ferenčak (KK Bula), tretji pa Anel Bek Žuvela (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U15 je zmagal Eli Kovač (KSŠD Sveti Jurij), drugo mesto je pripadlo Reneju Gaborju (KK Bula), tretje mesto pa Neji Rakuša (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U17 si je zmago priboril Tejo Žuman, ki je s časom 15,3 sekunde imel tudi najhitrejši čas na dirki. Drugi je bil Nino Petric, tretji pa Matej Novak (oba KSŠD Sveti Jurij). V kategoriji U19 je tekmoval le Alex Kocon (KK Bula).

Sandi Benko

Sandi Benko

V elitni ženski kategoriji je zmagala Aneja Đurinek (KSŠD Sveti Jurij), druga je bila Anita Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), tretja pa Sandra Kerčmar. V elitni moški kategoriji si je zmago privozil Aleš Gomboc (KSŠD Sveti Jurij), drugo mesto je osvojil Rok Vučko, tretje pa Blaž Hozjan (oba KK Bula).