(FOTO) Na mednarodnem turnirju v judu za pokal Murske Sobote več kot 200 tekmovalcev

Vestnik.si, 13. 3. 2022
56. mednarodni turnir v judu za pokal Murske Sobote in 11. memorial Antona Tončka Kosa

Judo klub Murska Sobota je v sodelovanju z Judo zvezo Slovenije po dveletnem premoru zaradi epidemioloških razmer letos ponovno organiziral mednarodni turnir v judu za pokal Murske Sobote, že 56. zapovrstjo, ter 11. memorial Antona Tončka Kosa.

Turnirja se je udeležilo 216 tekmovalcev iz 35 klubov iz Slovenije, Češke, Italije, Avstrije in Hrvaške, nastopili pa so v dveh starostnih kategorijah, in sicer starejše deklice in starejši dečki U14 ter mlajše kadetinje in mlajši kadeti U16.

judo, memorial, pokal-murske-sobote, memorial-antona-tončka-kosa

Na tekmovanju so nastopili tudi člani pomurskih judo klubov in dosegli naslednje rezultate:

Matic Vehab iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci je v kategoriji mlajših kadetov do 46 kilogramov dosegel 1. mesto, Žak Rus iz Judo kluba Ljutomer pa 7. mesto. Lan Kovačec iz Judo kluba Murska Sobota je v kategoriji mlajših kadetov do 50 kilogramov dosegel 3. mesto. Nik Maj Vučko iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci je v kategoriji mlajših kadetov do 55 kilogramov dosegel 3. mesto. Oskar Balažic iz Judo kluba Murska Sobota je v kategoriji mlajših kadetov do 66 kilogramov dosegel 5. mesto, Matic Klemenčič iz istega judo kluba v kategoriji mlajših kadetov do 73 kilogramov 2. mesto, Klemen Vinkovič, prav tako iz istega kluba, pa v kategoriji mlajših članov do 81 kilogramov pa prav tako 2. mesto. Vito Slavinec iz Judo kluba Križevci pri Ljutomeru je v kategoriji mlajših kadetov nad 81 kilogramov dosegel 3. mesto.

Pri mlajših kadetinjah je Ema Lisjak iz Judo kluba Ljutomer v kategoriji do 48 kilogramov dosegla 2. mesto, Ria Gabor iz Judo kluba Lendava v kategoriji do 52 kilogramov 3. mesto, Ana Pavičić iz Judo kluba Ljutomer pa v isti kategoriji 5. mesto. Med mlajšimi kadetinjami do 57 kilogramov sta si Mia Korpar in Lucija Pavičić iz Judo kluba Ljutomer delili 5. mesto. Veronika Horvat iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci je v kategoriji mlajših kadetinj do 63 kilogramov osvojila 1. mesto. Lana Škraban in Sara Sep, obe iz Judo kluba Lendava, sta v kategoriji mlajših kadetinj do 70 kilogramov osvojili prvo oziroma drugo mesto, Lana Ahmeti iz Judo kluba Radenci pa je v isti kategoriji osvojila 3. mesto.

V kategoriji starejši dečki do 34 kilogramov je Miha Čeh iz Judo kluba Lendava osvojil 1. mesto, Rene Škafar iz Judo kluba Murska Sobota pa v isti kategoriji 3. mesto. V kategoriji starejši dečki do 42 kilogramov je Patrik Bor Burjan osvojil 1. mesto, Ben Blagovič iz Judo kluba Ljutomer 3. mesto, Nino Orlovčić iz Prleške judo šole pa 7. mesto. V kategoriji starejših dečkov do 46 kilogramov je Mai Žižek iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci osvojil 3. mesto, Nil Temlin iz Judo kluba Štorkljice pa 7. mesto.

V kategoriji starejših deklic do 52 kilogramov je Tia Lukač iz Judo kluba Murska Sobota osvojila 3. mesto. V isti kategoriji do 57 kilogramov je Eva Vučko iz Judo kluba Ljutomer osvojila 2. mesto. V kategoriji starejše deklice do 63 kilogramov je Pia Sovec iz Prleške judo šole osvojila 1. mesto.

judo-klub-murska-sobota mednarodni-turnir-za-pokal-murske-sobote memorial-antona-tončka-kosa