(FOTO) Nabito polna dvorana na največji tekmi radenskega kluba

Vestnik.si, 8. 2. 2024
Jure Kljajić
Pokal Slovenije: Radenci - Calcit Volley.

V športni dvorani Radenci je bil pravi športni praznik. Domači odbojkarji so namreč v osmini finala pokala Slovenije gostili vodilno prvoligaško moštvo Calcit Volley. In se prva dva niza dobro upirali favoritom iz Kamnika.

Tekmo so s svojimi nastopi popestrile deklice ritmične gimnastike iz Športnega kluba Rubin, kurenti, po dolgem času pa je iz globin zemlje prilezel na plan tudi Škrat Radin. V nabito polni dvorani so si gledalci lahko ogledali pravo poslastico, kjer ni manjkalo izjemnih športnih potez na strani domačih kot tudi gostov.

odbojka, ok-radenci, ok-calcit-volley

Dvoboj z najboljšo slovensko ekipo je bila tudi prava nagrada za zaznamovanje 50 let igranja odbojke v Radencih. Letos pa tudi stota obletnica igranja odbojke v Sloveniji.
V prvem in drugem nizu so radenski odbojkarji povedli z 1 : 0, v drugem so bili v vodstvu do 12. točke. Potem pa so gostje prevzeli pobudo in pokazali zakaj so najboljša ekipa v Sloveniji.

Tretji niz so začeli močno, saj so želeli dokazati, kdo je tokrat gospodar na igrišču in hitro skleniti niz in tekmo.

A tudi Nik Marič, Jure Neudauer in Teo Založnik so pri domačih z nekaj močnimi zabijanji pokazali, da se tudi v Radencih igra dobra odbojka.

Radenska Radenci - Calcit Volley 0 : 3 (19 : 25, 19 : 25, 11 : 25)
Radenska Radenci: Neudauer 11, Marič 8, Založnik 7, A. Horvat, Kavnik 2, Puconja 2, V. Horvat, Javornik 2, Roškar, Hakl, Domanjko, Ratkai.
Calcit Volley: Planinšič, Vinkovič 17, Lazar, Košenina 9, Nikolić 4, Okroglič, Mitrašinović 12, Brunet, Bakonji 5, Dulchev, Pavlović 3, Karadža.

Naj k temu dodamo novico, da se je v četrtfinale slovenskega pokala prebila soboška Panvita Pomgrad, ki je sinoči slavila v Črnučah, končni izid je bil 1 : 3 (24 : 26, 25 : 21, 12 : 25, 18 : 25).