(FOTO) Odlično opravljena generalka Beltinčanov - 5 : 0

Vestnik.si, 4. 8. 2024
Beltinci in Podvinci.

Na svoji zadnji pripravljalni tekmi so beltinski nogometaši gostili Podvince, predstavnike tretje lige, in jim v mrežo nasuli "petardo", medtem ko sami niso prejeli zadetka.

Tekma je bila odprta za javnost, gledalci pa so prvi gol videli že v 2. minuti, ko je po podaji Marina Rantaše žogo iz bližine v mrežo potisnil Niko Kasalo - 1 : 0.

beltinci, nogomet-beltinci-podvinci

V 16. minuti je Jura Štimac preigraval v kazenskem prostoru gostov in podal do Rantaše, ki se je tokrat sam vpisal med strelce - 2 : 0.

Ob koncu prvega dela je Divine Igwe Ikenna po dolgi podaji sprejel žogo v kazenskem prostoru in rutinirano premagal vratarja Podvincev - 3 : 0.
V 60. minuti je bil po predložku iz kota po strelu z glavo natančen kapetan Luka Sočič - 4 : 0.
Pet minut pozneje je Denis Leban prodrl po levi strani in pred vrati našel Tiana Kosija, ki je mirno pospravil žogo v mrežo - 5 : 0.

Varovanci trenerja Damjana Gajserja so začeli v postavi: Moćić, Črnko, Težački, Štrakl, Ikenna, Majcen, Sočič kap., Rantaša, Oštrek, Kasalo, Štimac. Igrali so še: Zver, Peranić, Težak, Leban, T. Rantaša, Rajh, Florjanc, Gabrovec, Kosi in Emruli. Predstavil se je tudi 19-letni novinec, branilec Vito Težak, ki ga je Beltincem posodil NK Varaždin.

"Žuti" bodo v 1. krogu druge lige (2. SNL) v soboto, 10. avgusta, ob 17.30 gostili Brinje Grosuplje, to pa sta moštvi, ki sta minulo sezono končali na tretjem oziroma petem mestu, zato lahko mirno ta dvoboj označimo kot derbi uvodnega kroga.