(FOTO) Panvita Pomgrad nadaljevala zmagoviti niz v prvenstvu

Vestnik.si, 11. 12. 2022
Panvita Pomgrad in Salonit Anhovo.

Odbojkarji soboške Panvite Pomgrad so imeli naporen minuli teden, v katerem so utrpeli pokalni poraz in dosegli prvenstveno zmago. V dvorani OŠ I je tokrat padel Salonit.

Sobočani so najprej gostovali v Kamniku, kjer so se v prvi tekmi četrtfinala pokala pomerili s tamkajšnjim Calcitom Volleyem. Gostitelji so bili boljši in slavili s 3 : 0 (16, 18, 22). Povratna tekma bo 21. decembra v Murski Soboti. Za celjenje »pokalne« rane je v Mursko Soboto, ko je bil na sporedu 11. kroga Sportklub 1. A državne lige, prišel pravi nasprotnik, letos skromni Salonit Anhovo. Sobočani so slavili s 3 : 1 (-17, 22, 19, 14) in se učvrstili na tretjem mestu (23 točk) prvoligaške konkurence.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad-salonit-anhovo

Verjetno še pod vtisom gladkega poraza v Kamniku so soboški odbojkarji pričeli prvenstveni obračun. V uvodnem nizu se nikakor niso uspeli »odlepiti« od nasprotnika, ki je po izenačenju (14 : 14) z delnim izidom 6 : 1 naredil dovolj visoko razliko, da ni imel težav v končnici niza.

Tudi na začetku drugega niza je bila igra domačinov neprepoznavna. Gostje so namreč povedli s 4 : 1. Domačini so, tudi ob napotkih trenerja Dejana Fujsa, le strnili svoje vrste in z delnim izidom 6 : 0 prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok.

Gostje so tudi tretji niz pričeli bolje (3 : 0), domačini pa so prvič povedli z 12 : 11. Kanalci so stik z domačini držali do izida 16 : 15, nato pa so Nenad Šormaz in soigralci dosegli nekaj pomembnih zaporednih točk in poskrbeli, da ni prišlo do presenečenja.

Za razliko od predhodnih nizov so soboški igralci celotni četrti niz vodili. Tudi ob odličnih začetnih udarcih mladega Nika Legena so razorožili goste in se vrnili na zmagovalne tirnice. »Zmagali smo proti zmeraj neugodnemu Salonitu. Začeli smo slabo, preveč napak je bilo, premalo agresivni smo bili, to pa se nam v zadnjem času kar pogosto dogaja. Ne moremo popraviti te napake, da bi tekmo začeli bolj poletno. V prvem nizu se mučimo, kasneje pa nam igra steče. Tako je bilo tudi tokrat. Nasprotnik nam po prvem nizu ni uspel parirati in smo dokaj zanesljivo osvojili preostale tri nize,« je oceno tekme podal trener Fujs.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 16, Avšič 1, Drvarič 1, Suhadolnik, Rojnik 16, Kovačič 1, Legen 1, Bedrač 14, Jurić 16, Vrabl (L) in Novak (L). Trener: Dejan Fujs.