(FOTO) Pokal občine Odranci tokrat ostaja pri gostiteljih

Vestnik.si, 22. 7. 2024
Vestnik.si
NK Odranci je osvojil 9. turnir za pokal občine Odranci.

V finalu tradicionalnega, že 9. nogometnega turnirja so Odranci po preobratu ugnali Avto Rajh Ljutomer z 2 : 1 - Na tekmi za tretje mesto je Polana premagala Turnišče s 3 : 2

Nogometni klub Odranci je zmagovalec 9. turnirja za pokal domače občine, Avto Rajh Ljutomer je zasedel drugo, Polana tretje in Turnišče četrto mesto.

pokal-občine-odranci, nk-odranci, avto-rajh-ljutomer
Vestnik.si
Niko Tompa prevzema prehodni pokal za zmagovalca turnirja.

Odranski turnir je že po tradiciji potekal po veliki vročini in sopari, kljub temu pa so ekipe glede na začetek njihovih priprav prikazale dokaj kakovostne in učinkovite igre.

pokal-občine-odranci, polana, turnišče, ljutomer
Arhiv kluba
9. turnir za pokal občine Odranci.

V rahli vlogi favorita je bil Ljutomer, ki je bil edini predstavnik tretje lige v druščini preostalih članov pomurske lige. A na koncu so se do prehodnega pokala vseeno priborili Odranci, ki so minulo sezono PNL končali na drugem mestu. Čeprav so jim manjkali nekateri poškodovani igralci in tisti, ki so bili na dopustu, so v velikem finalu ugnali Ljutomerčane z 2 : 1 (0 : 1).

Arhiv kluba

Prleki so v začetku tekme prevladovali in v 22. minuti je Mario Skuhala po strelu z lobom z leve strani skoraj kaznoval napako domačega vratarja, ki je bil preveč iz svojih vrat in zastal, a je žoga zadela vratnico in se odbila v polje.

V zadnji tretjini prvega polčasa so Odrančani postajali vse nevarnejši in si priigrali nekaj priložnosti, potem pa je v 43. minuti Santino Nikolič izkoristil nesporazum med njihovo obrambo in vratarjem ter žogo pospravil v mrežo - 0 : 1.

Arhiv kluba

Vendar so gostitelji tudi na začetku drugega dela nadaljevali s pritiskom na vrata Prlekov, ki so med polčasom opravili zamenjavo vratarja. Domači so izenačili že v 47. minuti, ko je po podaji Iva Balažica žogo pod prečnik poslal Tomas Vouri - 1 : 1.

Nato so oboji prežali na priložnost, ki bi jim prinesla vodilni zadetek, v 62. minuti pa je to uspelo Odrancem. Po kotu gostiteljev Ljutomerčani niso uspeli izbiti žoge, ki je prišla do Davida Copota, ta pa jo je zabil v mrežo - 2 : 1.

Kljub trudu gostov, da bi izid izenačili, se je izkazalo, da je bil Copotov gol ključen za zmago Odrancev na domačem turnirju. Zanimivo je, da so se gostitelji v finale uvrstili prav tako z izidom 2 : 1, ko so ravno tako po preobratu premagali Polano.

Vestnik.si

Ljutomer je imel lažjo pot do finala, saj je bil boljši od Turnišča s 3 : 0.

Vestnik.si
Avto Rajh Ljutomer je zasedel drugo mesto.

Odranci so v finalu nastopili s postavo: Rantaša, Horvat, Copot, Sukič, Balažic, Grah, Kociper, Hren, Vouri, Voutek, Tompa kap. Na klopi za rezerve je bil samo vratar Cigut. Trener Odrancev je Marko Fajdiga, ki je še v lanskem letu vodil ravno Ljutomerčane.

Avto Rajh Ljutomer pa je začel finale z enajsterico: N. Fras, A. Fras, Bertalanič kap., G. Semenič, Kokol, Ketiš, Slokan, Nikolič, Skuhala, Rudolf, Ozbetič. V drugem delu so priložnost za igro dobili še: Vohar, Kavčič, D. Semenič, Makoter, Panič, Vundrl in Nemec. Trener je Boštjan Zemljič.

Prehodni pokal se je tako iz rok Beltinčanov, ki so bili zmagovalci leta 2023, preselil v Odrance, kjer bo ostal vsaj do 10. turnirja.

Vestnik.si

Na tekmi za tretje mesto je Polana ugnala Turnišče s 3 : 2 (1 : 1). Povedla je v 43. minuti z golom Patrika Klujberja, že v zadnji minuti prvega polčasa pa je izenačil izkušeni veteran Boštjan Zelko.

Odločilno prednost si je Polana nabrala v 56. in 67. minuti, ko sta s streloma po tleh zadela Marcel Horvat in Toni Horvat. Izid je v 81. minuti znižal Blaž Lebar, v 84. minuti pa je imel Zelko še priložnost za izenačenje, a je streljal prek vrat.

Vestnik.si
NK Polana je bila tretja.

Pokale in priznanja sta podeljevala predsednik NK Odranci Tomaž Antolin in član občinskega sveta Gregor Marič.