(FOTO) Pokalne tekme: Tudi ostali favoriti napredovali v 2. krog

Vestnik.si, 28. 8. 2024
Tišina in Cankova.

Poročali smo že o napredovanju Mure v 1. krogu pokala Pivovarna Union pod okriljem MNZ Murska Sobota. V 2. krog pa so se uvrstili tudi favoriti svojih dvobojev, kot so Beltinci Klima Tratnjek, Avto Rajh Ljutomer in Čarda Martjanci.

Križevci - Čarda Martjanci 0 : 6

Pušča - Serdica Kleparstvo Šinko 5 : 4 po enajstmetrovkah (po rednem delu 1 : 1)

Hodoš - Ižakovci 7 : 6 po enajstmetrovkah (po rednem delu 0 : 0)

Bakovci - Roma neodigrano.

tišina, nogomet-tišina-in-cankova

Zelo napeto je bilo na Tišini, kjer sta se pomerili ekipi, ki sta se pred kratkim udarili v 2. krogu MNL Murska Sobota. Takrat je Cankova na domačem igrišču slavila prepričljivo z 8 : 0, tokrat pa se ji je Tišina na svoji zelenici maščevala in jo z zmago s 3 : 2 izločila iz pokalnega tekmovanja. In to na dramatičen način, saj je Cankova vodila že z 2 : 0 z zadetkoma Jaše Kereca in Petra Fašaleka po prvem polčasu, v drugem pa je Tišina poskrbela za preobrat z goli Blaža Kousa in Dejana Vrečiča iz enajstmetrovke, ki je bil natančen še iz igre v 82. minuti.

Tišina - Cankova 3 : 2 (0 : 2)

Igrišče NK Tišina, 120 gledalcev, sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota).

Strelci: 0 : 1 Kerec (30), 0 : 2 Fašalek (40), 1 : 2 Kous (64), 2 : 2 Vrečič (68, 11 - m), 3 : 2 Vrečič (82).

Rumena kartona: Lebar; Šadl.

Tišina: Bohar, Kos, T. Titan (S. Šnurer, 24), Horvat, Stojisavljevič (Ribaš, 46), Ulen (Bratkovič, 83), Lebar, Vrečič, Kous, D. Šnurer kap. (Makovec, 61), Jablanovec. Trener: Zoran Hozjan.

Cankova: Pelcar, Hašaj (Muršič, 339, Flegar (Kegel, 59), Fašalek (Sampl, 83), Karnet (Šeruga, 46), Kerec, Pugelj kap. (Poredoš, 46), Babič, Koroša, Marič, Šadl. Trener: Silvo Pugelj.

Podobno napeto je bilo med drugim tudi na Pušči, kjer je bila Serdica v vlogi rahlega favorita in je tudi vodila z 1 : 0 z zadetkom Nejca Madjara že od 8. minute naprej. A trud domačih po izenačenju se je ob vzpodbudi njihovih privržencev obrestoval v 83. minuti, ko je zadel Primož Šarkezi.

pokal-pivovarna-union, mnz-murska-sobota, pušča, serdica
Vestnik.si
Pušča : Serdica Kleparstvo Šinko.

Pri izvajanju enajstmetrovk so bili domači bolj zbrani, odločilni zadnji strel z bele pike pa je v mrežo spet pospravil Primož Šarkezi.

Vestnik.si

Pušča - Serdica Kleparstvo Šinko 5 : 4 (1 : 1, 0 : 1)

Igrišče ŠD NK Pušča, 200 gledalcev, sodnik: Uroš Gašpar (Šalovci).

Strelca: 0 : 1 Madjar (8), 1 : 1 P. Šarkezi (83).

Uspešni izvajalci enajstmetrovk: Kerčmar, K. Horvat, U. Šarkezi, P. Šarkezi; Sukič, Horvat, S. Šinko.

Rumeni kartoni: B. Kokaš; Sampl, S. Šinko.

Pušča: A. Baranja, D. Kokaš, U. Šarkezi kap., Joselito Urbanč (Kerčmar, 56), R. Baranja, P. Šarkezi, Cener, B. Šarkezi, Hochstöger (M. Horvat, 69), K. Horvat, B. Kokaš. Trener: uradno brez trenerja.

Serdica Kleparstvo Šinko: Svetanič, Branšperger, Romih (Fajs, 79), Sukič, Horvat, Kolar (Milutinovič, 69), Madjar, S. Šinko, Zrim, Sampl, A. Šinko kap. Trener: Robert Lang.

Pod okriljem MNZ Lendava so bile doslej v 1. krogu odigrane samo tri tekme, izidi pa so bili naslednji: Črenšovci - Odranci 0 : 3, Panonija Malibu GA-KA - Polana 0 : 11  in Kobilje - Turnišče 0 : 9.