(FOTO) Pomerili so se veterani Nafte in Mure

Vestnik.si, 27. 10. 2023
Jure Kljajić
Veterani NŠ Mura - Veterani NK Nafta.

V sklopu odprtja nogometne akademije v Lendavi je bila odigrana tekma med veterani Nafte in Mure, ki so pokazali veliko bojevitosti in zelo dobro fizično pripravljenost. Dvoboj pa se je končal z neodločenim izidom 2 : 2 (1 : 1).

Veterane Nafte je v vodstvo po hitri akciji domačih povedel Roland Polareczki v 9. minuti, že slabih pet minut kasneje pa je izenačil Denis Kežmah s strelom z daljave z leve strani, po katerem je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila v mrežo.

otvoritev-nogometne-akademije-lendava, veterani-mura-nafta

V drugem polčasu so prvi mrežo zatresli veterani Mure, strelec je bil Blaž Kous, nato pa je končni izid s svojim drugim zadetkom postavil Polareczki.

Poleg Polareczkega so za veterane Nafte zaigrali: Peter Pečelin, Ladislav Šabjan, Dean Novak, Leon Šooš, Janos Meszelics, Zlatko Herceg, Marjan Drvarič kap., Julian Lebar, Laszlo Horvath, Nikolaj Biro, Leon Horvat, Gregor Bunc, Gregor Plevel, Luka Murk in Gojko Lukić. Vpoklicani so bili še: Safet Jahić, Slavko Režonja, Tine Pečelin, Vladimir Šooš, Laszlo Kerek, Peter Zadravec, Peter Gruškovnjak, Borut Gerenčer, Boštjan Zemljič in Vedran Vinko.

Za veterane Mure so poleg Kežmaha in Kousa zaigrali še: Dragan Miličević, Srečko Kovačec, Goran Logar, Štefan Horvat, Iztok Kerčmar, Drago Car, Goran Dervarič, Zdenko Merič, Franc Krančič, Tadej Jančar, Dejan Vrečič, Jožef Kokaš in Robert Belec. Na klopi so bili še: Sebastijan Rajnar, Daniel Škrbić, Vinko Buzeti, Franc Cifer, Duško Vicković in Goran Gutalj. Trener je bil Cifer, njegov pomočnik pa Vicković.

Tekmo je sodil Bojan Mertik iz Odranec, začela pa se je z minuto molka v spomin na pred dnevi preminulega nekdanjega nogometaša Franca Bačija - Čiče (73 let), najmlajšega od štirih bratov znamenite lendavske nogometne družine.