(FOTO) Pomurje in Arcont ostala praznih rok

Vestnik.si, 2. 11. 2022
Niko Časar
Pomurje - Ajdovščina 22 : 31.

V 5. krogu druge državne rokometne lige (2. DRL) sta bila oba pomurska kluba neuspešna in še naprej zasedata šesto (Arcont) in sedmo (Pomurje) mesto na lestvici.

Pomurje je v dvorani OŠ III v Murski Soboti izgubilo z Ajdovščino z 22 : 31 (10 : 13). Strelci za soboško ekipo: Žižek Cvetko 8, Sever 3, Basri 2, Hedl 2, Šerbinek 2, Kuhar 1, Granfol 1, Kocan 1, Gorjup 1, Zver 1.

rokomet, pomurje, ajdovščina, 2
Niko Časar

Pomurje bo v 6. krogu gostovalo v Kočevju.

Niko Časar

Igralci Arconta Radgone so tudi na drugem gostovanju, tokrat ravno v Kočevju, bili blizu uspeha, a na koncu ostali praznih rok. Tekmo so dobro začeli in vodili večji del prvega polčasa. Še v 24. minuti so imeli dva zadetka prednosti (12 : 14), nato pa do odmora zadeli le še enkrat in domačini so povedli 16 : 15. Na polovici drugega polčasa so Radgončani ujeli Kočevce (22 : 22), nato pa rezultat znova obrnili v svojo korist. Pet minut pred koncem so vodili 26 : 28, vendar se je ponovil scenarij iz zaključka prvega polčasa. Igralci Kočevja so tekmo končali z delnim rezultatom 5 : 2 in se veselili tesne zmage z 31 : 30.

Strelci za Arcont: Žunič 8, Bratkovič 6, Šijanec 4, Cotič 4, Plohl 4, Kolbl 3, Breznik 1.