(FOTO) Slovenija se je po remiju z Anglijo uvrstila v izločilne boje

Vestnik.si, 25. 6. 2024
Martin Metelko
Anglija - Slovenija.

V zadnjem krogu skupinskega dela letošnjega evropskega nogometnega prvenstva sta se na stadionu RheinEnergieStadion v Kölnu merili reprezentanci Slovenije in Anglije. Srečanje je sodil Francoz Clement Turpin.

Slovenski nogometaši so na obeh dosedanjih tekmah skupinskega dela (z Dansko in Srbijo) iztržili točko, tekmi sta se končali z identičnim izidom 1 : 1. Današnji obračun z Angleži zato odloča o njihovi nadaljnji usodi in morebitni zgodovinski uvrstitvi v izločilne boje na velikih tekmovanjih.

Dejstvo je, da bi Slovencem za napredovanje v osmino finala zadoščal že remi, naprej namreč vodita prvi dve mesti v skupini, napredovale pa bodo tudi štiri najboljše tretje uvrščene reprezentance. Slovenija bi se po spletu različnih okoliščin in ob današnji morebitni zmagi Danske nad Srbijo lahko v izločilne boje uvrstila tudi ob porazu z otočani.

euro2024, anglija-slovenija

Slovensko reprezentanco, ki danes prvič nastopa v modrih dresih, tudi na tej tekmi podpirajo številni domači navijači, ti so že zgodaj popoldne zavzeli središče Kölna ter se kasneje pridružili še koncertu skupine Siddharta, zatem pa so se - tisti s vstopnicami - preselili na stadion. Preostali tekmo spremljajo v več navijaških conah po mestu.

koln nogomet siddharta euro 24 mm
Središče Kölna so zavzeli številni slovenski navijači.

Na današnjo tekmo je v začetno enajsterico selektor Matjaž Kek ponovno uvrstil Pomurca Erika Janža iz Puževec, ki je bil junak prve tekme slovenske reprezentance na tem prvenstvu.

euro-2024

Začetni postavi:

Slovenija: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar, Šporar, Šeško.

Anglija: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Gallagher, Bellingham, Rice, Saka, Foden, Trippier, Kane.

Konec tekme. Slovenija - Anglija  0 : 0.

Angleži so v 20. minuti srečanja preko Sakaja povedli, vendar je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Nekaj minut kasneje je glavni delivec pravice pokazal prvi rumeni karton na tekmi, prejel ga je Janža.