(FOTO) Slovenski mladinci v Lendavi izgubili z Avstrijo

Vestnik.si, 24. 3. 2024
Slovenija in Avstrija.

V 2. krogu elitnega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo U19 je Avstrija v Lendavi premagala Slovenijo z 2 : 0 (1 : 0).

Oba zadetka je dosegel nogometaš Lieferinga Tim Trummer. Prvega v 31. minuti, ko je Luka Topalović na sredini igrišča izgubil žogo, ki jo je prestregel Florian Micheler in s podajo po tleh našel Trummerja, ta pa jo je z močnim udarcem zabil v mrežo.

lendava, nogomet, slovenija-avstrija

V 58. minuti je Dino Kojić po strelu z 20 metrov zadel prečnik, blizu gola pa je bil v 71. minuti tudi Anej Lorbek, a je iz bližine poslal okroglo usnje le v zunanji del mreže.

Trummer je zapečatil usodo slovenskih mladincev na tekmi v 85. minuti, ko se je izognil pasti prepovedanega položaja, prišel sam pred vratarja Tima Štrasbergerja in ga spretno ugnal.

Igralec Mure Niko Kasalo je odigral celoten drugi polčas.

Na drugi tekmi 2. kroga je Španija v Gornji Radgoni premagala Kosovo z 2 : 1. Situacija v skupini je sedaj dokaj izenačena (Španija 4, Avstrija 3, Kosovo 3, Slovenija 1), tako da bo o potniku na evropsko prvenstvo odločal zadnji krog, ko bo v torek v Lendavi Slovenija gostila Kosovo, na radgonskih Tratah pa se bosta pomerili Španija in Avstrija.

Na kvalifikacijah v Lindabrunnu v Avstriji pa so slovenski kadeti (U17) dobili pravo lekcijo od španskih vrstnikov, ki so zmagali kar s 5 : 0 (4 : 0). Nogometaš Mure Alin Kumer Čelik je igral do 69. minute, Žan Petrović pa je v igro vstopil v 78. minuti. Slovenci so v dveh krogih utrpeli dva poraza, v zadnjem krogu pa bodo igrali z Norveško.