(FOTO) Soboški odbojkarji morali priznati premoč Kamničanom

Vestnik.si, 30. 10. 2023
Arhiv kluba
Panvita Pomgrad - Calcit Volley 0 : 3.

Po zmagoslavnem, a napornem evropskem tednu je Panvita Pomgrad v 5. krogu 1. DOL doma morala priznati premoč vodilnemu Calcitu. Končni izid je bil 0 : 3 (-21, 16, -22), tako da Kamničani še naprej ostajajo brez izgubljenega niza.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley 0 : 3

Izidi nizov: 21 : 25, 16 : 25, 22 : 25

Zelena dvorana Puconci, gledalcev 160, sodnika: Bernard Valentar (Prevalje), Marko Rožej (Ravne na Koroškem).

PANVITA POMGRAD: Rajnar 1, Doda 5, Šormaz 15, Drvarič 2, Vrabl, Suhadolnik, Horvat, Legen 3, Bedrač 6, Mirković 8, Novak (libero). Trener: Dejan Fujs.

CALCIT VOLLEY: Planinšič 2, Vinkovič, Lazar 1, Nikolić 11, Okroglič 4, Bošnjak 12, Mitrašinović 1, Brunet, Oman, Bakonji, Mujanović 18, Pavlović 8, Karadža Pevc in Košenina (oba libero). Trener: Mladen Kašić.

odbojka, panvita-pomgrad, calcit-volleyball, zelena-dvorana-puconci
Arhiv kluba

Odbojkarji Calcita Volleya so takoj na začetku pokazali svojo kakovost, domačini, nekaj tudi zaradi utrujenosti po napornem evropskem tednu in brez Suhadolnika v postavi, pa jim niso mogli slediti. V prvem nizu so uspeli držati ravnovesje do izida 7 : 7, v nadaljevanju pa so Kamničani povsem zagospodarili na igrišču. Po 7:10 je domači trener Dejan Fujs zahteval prvi kratki odmor, a to ni pripomoglo k preobratu. Pri 9 : 14 je sledil še drugi domači »time-out«, vendar je zatem na drugi strani na začetni udarec prišel nekdanji soboški igralec Uroš Pavlovič in tam ostal vse do izida 9:19. Sledil je delni izid 11 : 4 za domače, ki je pomenil zmanjšanje prednosti na 20 : 23, vendar sta po gostujočem »time-outu« prvi niz za 21 : 25 dokončno zapečatila Pavlovič z napadom in Okroglič z blokom.

Arhiv kluba

V drugem nizu so gostje vodili od začetka do konca. Prvič so se rahlo odlepili od izida 4 : 5 naprej, ko je najprej reprezentant Mujanović dosegel točko v napadu, nato pa se preselil na servis, kjer je ostal do izida 4 : 8. Nova zaporedna točkovna serija gostov je sledila od izida 6 : 10 naprej z Nikolićem na servisu in prednost Calcita se je povečala na 6 : 15. Serijo gostov je prekinil Bedrač, a je Planinšič z zvito potezo takoj priigral žogo znova gostom, ki so v ostrem tempu tudi nadaljevali. Fujs je zaradi slabše igre v drugem delu drugega niza na klop posedel Dodo, priložnost za igro pa namenil mlademu Urbanu Rajnarju. Gostov to ni kaj dosti zanimalo, ob kolektivni igri so niz dobili po uspešnem napadu Bošnjaka s 16 : 25.

Arhiv kluba

Domačim je še najbolje kazalo v uvodu tretjega niza, ko so vodili s 6 : 4 in 7 : 5, najvišjo prednost so imeli po asu Šormaza z 10 : 6. Nalet prekine Mujanović, Calcit pa izenači nekaj minut kasneje pri izidu 15 : 15 po asu Lazarja. Domači se kljub temu niso predali, po napadu Drvariča ob mreži so povedli 19 : 17, a je »time-out« gostujočega trenerja Kašića spremenil vse. Gostje povedejo z 21 : 22 in tekmo z razigranim Mujanovićem in njegovim asom pripeljejo do zaključka in zmage v tretjem nizu z 22 : 25.

Arhiv kluba

Izjavi po tekmi:

Urban Drvarič, kapetan Panvite Pomgrada:

»Težka tekma, tako psihološko kot fizično po dveh dve maratonskih tekmah v Evropi med tednom. Calcit je kakovostna ekipa, vedeli smo, da če ne bomo pritiskali s servisom in igrali na 110%, jim bomo težko parirali. Probali smo odigrati čim boljše, a smo bili na žalost prekratki.«

Uroš Pavlovič, kapetan Calcita Volleya:

»Prva dva niza smo odigrali dokaj gladko, tretji niz pa smo spet imeli nekaj težav. Sobočani so vodili dve, tri točke, prišli smo v končnico izenačeni, nato pa se vedno lahko obrne v eno ali drugo smer. Čeprav smo dejali, da se nam to ne sme zgoditi, se nam je, ampak smo za razliko od prijateljskega turnirja pred začetkom sezone tokrat tekmo dokončali v svojo korist in smo še naprej brez izgubljenega niza.«