(FOTO) Tako so se na Pokalu Lendave odrezali pomurski judoisti

Vestnik.si, 12. 2. 2024
Jure Kljajić
48. judo pokal Lendave.

Judo klub (JK) Lendava je v telovadnici Dvojezične srednje šole Lendava pripravil dvodnevni 48. Pokal Lendave za selekcije mladincev, mladink, mlajših kadetov in kadetinj, starejših ter mlajših deklic in dečkov.

Pri mladincih je v kategoriji do 60 kilogramov Nik Pihlar iz ljutomerskega Partizana osvojil četrto mesto, Jakob Čeh iz JK Lendava je bil peti. V kategoriji do 81 kilogramov je bil Matic Tibaot sedmi, enako uvrstitev je dosegel Maj Mlinarič iz ljutomerskega kluba v kategoriji do 90 kilogramov, kjer je bil Uroš Bojnec (JK Štorkljice) osmi. Jure Čeh (JK Lendava) je bil v kategoriji do 100 kilogramov peti, Vito Slavinec (JK Križevci) pa v kategoriji nad 100 kilogramov drugi.

judo-pokal-lendava, lendave

Med mladinkami je bila Anemarie Feuš (Partizan Ljutomer) v kategoriji do 48 kilogramov druga, Urška Rižnar (Partizan Ljutomer) je v kategoriji do 52 kilogramov stopila na najvišjo stopničko, prvo mesto je v kategoriji do 57 kilogramov osvojila tudi Maša Slavinec (JK Križevci). Pia Sovec (Prleška judo šola) je bila druga v kategoriji nad 78 kilogramov.

Pri mlajših kadetih je bil Miha Čeh v kategoriji do 48 kilogramov sedmi, Ben Blagovič (Partizan Ljutomer) je bil v kategoriji do 50 kilogramov tretji, tam je bil Žan Pihlar (Partizan Ljutomer) sedmi. Mai Žižek (Tratnjek Beltinci) je zmagal v kategoriji do 60 kilogramov, Nik Pihlar (Partizan Ljutomer) je bil tretji. Jaka Slavič (JK Križevci) je zmagal v kategoriji do 73 kilogramov, tu je bil Timur Ertuev (JK Murska Sobota) sedmi. Naj Recek (Partizan Ljutomer) je slavil v kategoriji do 81 kilogramov.

Med mlajšimi kadetinjami je bila Adela Mulahmetović (JK Lendava) v kategoriji do 40 kilogramov druga, Tia Lukač (JK Murska Sobota) je bila v kategoriji do 52 kilogramov peta, Pia Sovec (Prleška judo šola) je bila v kategoriji nad 70 kilogramov druga.

Ben Kokol je bil pri starejših dečkih v kategoriji do 42 kilogramov prvi, Luka Smodiš (JK Murska Sobota) v kategoriji do 50 kilogramov tretji, v kategoriji do 60 kilogramov je zmagal Oto Podgorelec, drugi je bil Urban Klarič (JK Murska Sobota). Tim Dominić je bil v kategoriji do 66 kilogramov) drugi, Nejc Mertik tretji (oba JK Lendava). Mitja Korošak (JK Murska Sobota) je slavil v kategoriji nad 66 kilogramov.

Pri mlajših dečkih sta bila v kategoriji do 32 kilogramov Adrian Kociper in Nal Komaricki tretji in četrti (oba JK Lendava), Žiga Jaka Biro (JK Lendava) je bil v kategoriji do 35 kilogramov peti, Enej Wolf, prav tako iz lendavskega kluba, pa v kategoriji do 38 kilogramov četrti. V kategoriji do 42 kilogramov je bil David Komloš (JK Lendava) četrti, v kategoriji do 60 kilogramov pa Jan Luka Novak (JK Murska Sobota) drugi. Gabor Varga (JK Lendava) je slavil v kategoriji nad 60 kilogramov, drugi je bil Uroš Horvat (JK Murska Sobota).

Med mlajšimi deklicami je bila Brina Podgorelec (JK Lendava) v kategoriji do 36 kilogramov četrta, v kategoriji do 40 kilogramov pa je bila Lea Čizmazija druga, Mija Forjan (obe JK Lendava) pa tretja. Na najvišjo stopničko je v kategoriji do 48 kilogramov stopila Taša Čizmazija (JK Lendava), prvi mesti sta osvojili še Zoja Makoter v kategoriji do 63 kilogramov in Gaja Škraban v kategoriji nad 63 kilogramov (obe JK Lendava).