(FOTO) V Apačah pripravili nočno kolesarsko dirko

Vestnik.si, 29. 10. 2023
Jure Kljajić
Halloween nočna dirka - Apače 2023.

V osmih kategorijah se je pomerilo 50 tekmovalcev.

Člani Športnega, kulturnega in turističnega društva (ŠKTD) Apače Mlinarji so na kolesarskem poligonu v Apačah pripravili "halloween night race" oziroma večerno dirko za noč čarovnic. V osmih kategorijah se je pomerilo 50 tekmovalcev, ki so tekmovali v vožnji na izpadanje.

V kategoriji U7 je slavila Sabrina Bek Žuvela, druga je bila Eva Skotnik (obe ŠKTD Apače Mlinarji), tretji je bil Jure Rakuša (BSX Racing Maribor).

halloween-nočna-dirka, night-race, apače, bmx, mtb, gorsko-kolesarstvo, kolesarji, U7

V kategoriji U9 je slavila Lija Leber iz kolesarske sekcije Športnega društva (KS ŠD) Sveti Jurij, drugi je bil Gabriel Maslo iz Športnega kolesarskega društva (ŠKD) Super Potencial, tretja je bila Julija Dajčman iz Kolesarskega društva (KD) Rajd Ljubljana.

V kategoriji U11 je zmagal Jaro Gašper Pelcl Teršek, drugo mesto je osvojil Matic Skotnik (oba ŠKTD Apače Mlinarji), tretja je bila Neja Heric (KD Rajd Ljubljana).

V kategoriji U13 je bil najboljši Anel Bek Žuvela (ŠKTD Apače Mlinarji), drugi je bil Klemen Dečman (KD Rajd Ljubljana), tretji pa Matija Krečič iz Kolesarskega kluba (KK) Črn Trn.

V kategoriji U15 je zmaga pripadla Reneju Viršiću iz Biciklističkega kluba (BK) Dugo Selo, druga je bila Neja Rakuša (ŠKTD Apače Mlinarji), tretji pa je bil Karlo Tomić (BK Dugo Selo).

V kategoriji U17 je zmagal Nino Petric (KS ŠD Sveti Jurij), drugi je bil Timon Pelcl Teršek (ŠKTD Apače Mlinarji).

V elitni ženski kategoriji je slavila Aneja Đurinek (KS ŠD Sveti Jurij), druga je bila Klara Podlogar (KK Zagorska Dolina), v elitni moški kategoriji pa je zmagal Nejc Heric (KD Rajd Ljubljana), ki je s časom 13,42 sekund dosegel najhitrejši krog na dirki, drugi je bil Andraž Žnidar (KK Zagorska Dolina), tretji pa Davorin Maleković (ŠKTD Apače Mlinarji).

halloween-nočna-dirka, night-race, apače, bmx, mtb, gorsko-kolesarstvo, kolesarji, EŽ

Organizatorji so poleg dirke pripravili še zanimivo tekmovanje, in sicer v skoku v višino s kolesom oziroma tako imenovano "bunny hop" tekmovanje.

halloween-nočna-dirka, night-race, apače, bmx, mtb, gorsko-kolesarstvo, kolesarji, bunny-hop

Tudi tu si je konkurenco podredil Heric, ki je s kolesom preskočil 90 centimetrov. Drugi je bil Rene Viršić (85 centimetrov), tretji pa Gašper Jurečič (80 centimetrov).