(FUTSAL) Ljutomerčani nadaljujejo z zmagami

M. Š., 13. 1. 2023
Niko Časar
Z dvoboji 15. kroga se je pričela zadnja tretjina rednega dela prvenstva, prleško moštvo pa je sinoči pred nekaj več kot 100 gledalci še tretjič v sezoni premagalo Dobrepolje.

Meteorplast ŠIC bar je v 15. krogu 1. slovenske futsal lige s 7 : 4 (3 : 1) premagal Dobrepolje in ima zdaj na tretjem mestu 32 točk.

Z dvoboji 15. kroga se je pričela zadnja tretjina rednega dela prvenstva, prleško moštvo pa je sinoči pred nekaj več kot 100 gledalci še tretjič v sezoni premagalo Dobrepolje. Tokrat je Meteorplast ŠIC bar s klopi, ob odsotnosti Roberta Grdovića, vodil Tomislav Novak, prvič pa je po 12. maju lanskega leta ljutomerski dres oblekel kapetan slovenske reprezentance U19 Alen Ruis.

meteorplast-šic-bar, futsal
Niko Časar

Prav povratnik iz Italije je bil poleg štirikratnega strelca Aljaža Goznika prvo ime dvoboja. Mlajši od bratov Ruis je namreč dosegel dva zadetka, v 5. in 12. minuti, poleg tega pa dodal še dve asistenci za zadetka Goznika. Slednji je prišel v strelsko formo, saj je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar sedem od svojih desetih zadetkov v sezoni. Goznik je tokrat v polno meril v 12., 25., 36. in 40. minuti, pod sedmi zadetek domačinov pa se je v 27. minuti podpisal starejši od bratov Ruis, Aljaž. Za goste je Anej Kmetič zabil dva zadetka (27, 36), Denis Gale (15) in Tomaž Pustotnik (27) pa po enega. Prvenstvo se bo nadaljevalo 20. januarja, ko bo Meteorplast ŠIC bar gostoval v Kopru pri Bronxu.