(FUTSAL) Ljutomerčani ponovno zmagali

M.Š., 22. 10. 2022
Miha Šoštarič
Meteorplast ŠIC bar premagal Bronx Škofije

V 6. krogu 1. slovenske futsal lige je Meteorplast ŠIC bar v Ljutomeru s 5 : 2 (2 : 0) premagal Bronx Škofije in se povzpeli na 3. mesto (12 točk).

Po dveh porazih so Prleki proti Primorcem iskali izhod iz krize, kar jim je pred blizu 100 gledalci v dvorani ŠIC Ljutomer tudi uspelo. V nekvalitetni predstavi, s številnimi napakami na obeh straneh, so bili za odtenek boljši domačini, ki so igrali brez poškodovanih Kristiana Škergeta, Thomasa Pihlerja in Tonija Kovšeta ter bolnega Aljaža Goznika. V prvem polčasu je dva zadetka (3. in 19. minuta) dosegel prvi strelec prvenstva Denis Kneževič, na 3 : 0 pa je v 23. minuti povišal Rok Šnofl. Nekaj upanja je v 26. minuti z zadetkom gostom vlil Nemanja Jakovljević, ki pa je bil nato v 34. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen. Prednost igralca več so domačini izkoristili in z zadetkom Aljaža Ruisa (35) prišli ponovno do treh zadetkov prednosti (4 : 1). V zaključku dvoboja so gostje zaigrali s petim igralcem v polju. Domači vratar Tjaž Lovrenčič je izkoristil njihovo napako in s svoje polovice zatresel mrežo Primorcev (36), minuto pozneje pa je Ruis nesrečno zatresel lastno mrežo za končni rezultat 5 : 2. V naslednjem krogu Meteorplast ŠIC bar v petek, 28. oktobra, gostuje v Kobaridu pri Oplastu.