(FUTSAL) Prlekom minimalna prednost pred povratno tekmo

M.Š., 13. 5. 2023
Miha Šoštarič
Ljutomerčani so v koprski Bonifiki prišli do minimalne zmage (5 : 4).

V koprski Bonifiki je bila sinoči odigrana prva tekma za bronasto kolajno državnega prvenstva v futsalu. Meteorplast ŠIC bar je s 5 : 4 (1 : 3) premagal škofijski Bronx.

Prleško moštvo si je tako pred povratno tekmo, ki bo v petek, 19. maja, v dvorani ŠIC Ljutomer priigralo zadetek prednosti, kljub temu, da je po prvih dvajsetih minutah sinočnjega dvoboja bolje kazalo Primorcem. Meteorplast ŠIC bar je sicer v 58. sekundi dvoboja v vodstvo popeljal Denis Kneževič, nato pa so gostitelji izkoristili nerazumljive napake v obrambi gostov in z zadetki Nika Zajca (2), Aleksandra Stanića (4) in Tilna Cupina (8) prišli do prednosti s 3 : 1.

meteorplast, futsal

V drugem polčasu je sledil preobrat, gostitelji pa se lahko zahvalijo vratarju Alenu Mordeju, da potujejo prihodnji teden v Prlekijo le z zadetkom zaostanka. Adrijan Trstenjak je v 26. minuti znižal zaostanek (2:3), a je Tilen Kamenčič z odlično odmerjenim prostim strelom gostiteljem minuti pozneje znova priigral dva zadetka naskoka. V nadaljevanju dvoboja je prišla do izraza kvaliteta ljutomerske ekipe, ki je z zadetki Kneževiča (28.), Alena Ruisa (30.) in Thomasa Pihlerja (37.) prišla do preobrata in minimalne prednosti pred povratno tekmo.