(FOTO) Meteorplast Šic bar v izjemnem vzdušju do pomembne zmage

M. Š., 6. 5. 2023
Niko Časar
Meteorplast Šic Bar - Siliko

Ljutomerski Meteorplast ŠIC bar je v 4. tekmi polfinala državnega prvenstva s 7 : 2 (5 : 1) premagal vrhniški Siliko in izenačil izid v zmagah na 2 : 2. Odločilna tekma za vstop v finale bo v torek na Vrhniki.

Več kot 350 ljubiteljev futsala je sinoči v Ljutomeru spremljalo odlično predstavo domače ekipe, ki je kljub odsotnosti poškodovanih Tjaža Lovrenčiča in Kristiana Škergeta, kaznovanega prvega strelca ekipe Denisa Kneževiča in službeno odsotnega trenerja Roberta Grdovića, dobesedno deklasirala Vrhničane in si priigrala peto tekmo polfinala.

meteorplast-šic-bar, siliko, futsal, polfinale
Niko Časar

Niko Časar

Zmagovalec dvoboja je bil praktično odločen v prvih šestih minutah. Alen Ruis (3), Rok Šnofl (5) in Aljaž Ruis (6) so poskrbeli za vodstvo s 3 : 0, po katerem se favorizirani gostje več niso pobrali. Do odhoda na odmor sta za povišanje prednosti poskrbela Alen Ruis (14 – 10 m) Tilen Rajter (18). Izid polčasa 5 : 1 je postavil kapetan gostov Nikola Jandrić v 19. minuti iz kazenskega strela z 10. metrov. Za gostitelje sta v drugem polčas zadela Thomas Pihler (22) in Aljaž Goznik (29), za goste pa Marko Bjelčević (29).

Niko Časar

Torkova tekma na Vrhniki, ki bo odločila potnika v finale, se bo pričela ob 20. uri. V prleško ekipo se vrača Kneževič, zaradi kartonov pa bo manjkal Alen Ruis.