(FUTSAL) Velika točka proti aktualnemu prvaku

Miha Šoštarič, 3. 12. 2022
Futsal.si
Meteorplast ŠIC bar se je v 11. krogu 1. slovenske futsal lige v Rogatcu z neodločenim izidom 4 : 4 (2 : 2) razšel s prvakom Dobovcem.

Ljutomerčani so na krilih odličnih rezultatov v tej sezoni optimistično odpotovali v Rogatec k večkratnemu državnemu prvaku in udeležencu evropske lige prvakov Dobovcu. Gostitelji, ki so v minulem tednu v španski Palma de Mallorci izpadli iz evropskega klubskega tekmovanja, so proti Meteorplastu ŠIC baru nastopili brez prvega vratarja Marka Pečka, njihov najboljši igralec Kristjan Čujec pa je kljub poškodbi poskušal pomagati soigralcem do nove zmage, a zaman. Varovanci Roberta Grdovića so še z eno dobro predstavo presenetili favoriziranega domačina in prišli do velike točke.

futsal, meteorplast-šic-bar
Futsal.si

Prleki so fantastično odprli tekmo v Rogatcu. Po dveh neizkoriščenih priložnostih Roka Šnofla in Denisa Kneževiča je v 5. minuti za vodstvo poskrbel Aljaž Goznik, tri minute za tem pa je Šnofl že povišal na 2 : 0. Izkušeni gostitelji so do konca polčasa uspeli izid izenačiti. Zadela sta Klemen Duščak (14) in Teo Turk (19).

Futsal.si

Dobovec je ambiciozneje zaigral na začetku drugega polčasa in premoč kronal v 25. minuti, ko je še drugič zadel Turk. Po je Urban Goričan v 27. minuti rezultat izenačil, se je v domače vrste naselila nervoza. Kljub temu, da so v 32. minuti preko Nika Cesarca še uspeli enkrat povesti (4 : 3), so bili na parketu v podrejenem položaju in so z ostro igro pričeli nabirati akumulirane prekrške in rumene kartone. V končnici dvoboja se lahko zahvalijo Florjanu Frasu, ki je v drugem polčasu na vratih zamenjal mladega Roka Jazbeca, da so osvojili točko. Igralci Dobovca so namreč izpolnili kvoto šestih akumuliranih prekrškov, najboljši strelec prvenstva Kneževič, ki je v tej sezoni že nekajkrat zadel s kazenskega strela z desetih metrov, pa tokrat ni imel svojega dne. Prvi poskus z bele točke je zastreljal, drugega pa mu je Fras ubranil. Šele v tretjem poskusu so gostje iz kazenskega strela prišli do zadetka. Frasa je v 38. minuti premagal Šnofl. Ko je Cesarec v 39. minuti zaradi drugega rumenega kartona moral z igrišča, je imel Šnofl, priložnost za zmago, a je Fras tudi njemu kazenski strel z desetih metrov ubranil. Z igralcem več so imeli Ljutomerčani tudi iz igre priložnost za zmago, a tokrat sreča ni bila na njihovi strani.

Futsal.si

Meteorplast ŠIC bar si skupaj z Dobovcem, ki ima dve tekmi manj odigrani, deli drugo mesto (23 točk). V vodstvu je vrhniški Siliko (26 točk), ki bo 13. decembra gostoval v Ljutomeru.