(FUTSAL) Visok poraz na Vrhniki

M.Š., 10. 12. 2022
Arhivska fotografija.

V prvi tekmi četrtfinala futsal pokala Terme Olimia je ljutomerski Meteorplast ŠIC bar z 1 : 6 (0 : 1) klonil na Vrhniki proti SIliku.

Vrhničani so si odločilno tekmo pred povratno tekmo, ki bo 3. februarja v Ljutomeru, priigrali v zadnjih šestih minutah dvoboja, ko so dosegli kar štiri zadetke. V prvem polčasu, ko je bilo podeljenih kar sedem rumenih in en rdeč karton, so Vrhničani prišli do vodstva v 13. minuti, ko je zadel Tobija Kavčič. V 18. minuti so Ljutomerčani ostali brez Tilna Rajterja, ki je prejel drugi rumeni in s tem posledično rdeči karton. Siliko je v 27. minuti do vodstva z 2 : 0 popeljal Nik Klinc, nekaj upanja pa je Ljutomerčanom v 33. minuti vlil Aljaž Ruis, ki je znižal zaostanek (2 : 1). Očitno je zadetek gostov »razjezil« domačine, ki so z dvema zadetkoma v 34. minuti (Tod Ciuha, Žan Janež) poskrbeli za popoln razpad sistema pri nasprotniku ter preko Maxa Vesela (36) in Nikole Jandrića (38) prišli do visoke zmage. Tik pred koncem dvoboja je drugi rumeni karton prejel tudi ljutomerski pivot Denis Kneževič, ki je prav tako zaradi rdečega kartona moral predčasno zapustiti parket.