Horvat spet strelec lepega gola, tokrat regularnega

Vestnik.si, 20. 2. 2023
SK Sturm Facebook
Tomi Horvat je Sturmu pomagal do nove zmage.

Turniščan Tomi Horvat, nekdanji igralec Mure, je bil znova strelec krasnega zadetka v avstrijski prvi ligi, ki je pripomogel k zmagi Sturma v štajerskem derbiju s Hartbergom.

TSV Hartberg je v 18. krogu gostil graški Sturm, dvoboj pa se je končal z izidom 1 : 2 (0 : 2). Gostje so povedli že v 11. minuti z golom Manprita Sarkarie, na 2 : 0 za Sturm pa je z lepim zadetkom v 44. minuti povišal Horvat, ki je sprejel žogo na desni strani, preigral dva igralca Hartberga in nato z levico poslal žogo v spodnji desni kot. To je bilo nekakšno pozno zadoščenje za prekmurskega nogometaša, ki so mu v prejšnjem krogu na derbiju z Rapidom sodniki neupravičeno razveljavili prekrasen zadetek.

Horvat je v Hartbergu igral do 81. minute, gostitelji pa so edini gol dosegli v 75. minuti preko Daria Tadića. Sturm na lestvici ostaja na drugem mestu, šest točk za vodilnim Red Bullom iz Salzburga.