Horvatu v derbiju sporno razveljavili prelep zadetek

Vestnik.si, 11. 2. 2023
SK Sturm Facebook
Tomi Horvat je dosegel prekrasen zadetek v 30. minuti, ampak ...

Turniščan Tomi Horvat, nekdanji član Mure, je v derbiju 17. kroga prve avstrijske lige med Sturmom in Rapidom v Gradcu dosegel prekrasen zadetek, ki pa so ga sodniki sporno razveljavili.

Horvat je začel tekmo v prvi postavi Sturma in v prvem polčasu edini zatresel mrežo. V 30. minuti je v teku najprej preigral dva igralca Rapida, nato pa s svojo levico neubranljivo zadel desni spodnji kot vratarja Niklasa Hedla. Potem ko se je Horvat že poveselil s svojimi soigralci in navijači, je iz sobe za VAR prišlo sporočilo, da je bil morda ob strelu Horvata njegov soigralec Emanuel Emegha v prepovedanem položaju. Zadevo si je šel preko zaslona ogledat tudi glavni sodnik Walter Altmann, ki je čez kakšno minuto ali dve razveljavil zadetek, ker naj bi Emegha med strelom zakril pogled Hedlu, čeprav se je na posnetku jasno videlo, da je Emegha tekel stran od žoge, da je imel vratar Dunajčanov nemoten pogled ob strelu Horvata, in da bi bil v vsakem primeru prekratek pri poskusu branjenja. Odločitev Altmanna, da je gol Horvata neregularen, je pošteno razjezila trenerja Sturma Christiana Ilzerja, ki je povedal par krepkih sodnikom in zato prejel rumeni karton.

tomi-horvat, sturm-graz
Tomi Horvat.

Horvat je zapustil igrišče v 69. minuti, Sturm pa je na koncu vendarle slavil z 1 : 0, saj je v 91. minuti po strelu z glavo zadel David Affengruber. Tekma na razprodanem stadionu Merkur Arena je sicer imela že v prvem polčasu šest minut dodatka, ker je bila prekinjena že v 1. minuti, ko je na igrišče priletela svetlobna raketa, igrišče pa je prekril dim, ki so ga povzročila pirotehnična sredstva navijačev Rapida.
Sturm je ostal na drugem mestu lestvice.