Igralke ŽNK Mura Nona še državne prvakinje!

Vestnik.si, 14. 5. 2023
ŽNK Mura Nona
Igralke ŽNK Mura Nona so osvojile dvojno krono - prve so v pokalu in prvenstvu.

Že krog pred koncem prvenstva so osvojile dvojno krono, tako da bo derbi z Olimpijo naslednji konec tedna v Fazaneriji samo prestižnega in slavnostnega pomena.

Sobočanke so po pričakovanju v Ljubljani premagale ŽNK Ljubljana, bilo je 3 : 0 za črno-bele, tako da imajo pred zadnjim krogom neulovljivih pet točk prednosti pred Olimpijo, ki je druga. Na tekmi z Ljubljano niso ničesar prepustile naključju, preko kapetanke Špele Kolbl so zadele že v 17. minuti za mirno nadaljevanje, vlogo favoritinj so nato potrdile že takoj v začetku drugega polčasa, ko je bila natančna Lara Klopčič, končni izid pa je v 71. minuti postavila Brazilka Josilene De Jesus Matos. Črno-bele so tako v tej sezoni pokalne in državne prvakinje, oboje že desetič v zgodovini.

žnk-mura-nona, državne-prvakinje, ljubljana

ŽNK Ljubljana - ŽNK Mura Nona 0 : 3 (0 : 1)
Pomožno igrišče z umetno travo na stadionu Ilirije v Ljubljani, 60 gledalcev, sodnik: Kristofer Franca (Koper).
Strelke: 0 : 1 Kolbl (17), 0 : 2 Klopčič (47), 0 : 3 De Jesus Matos (71).
Rumen karton: Kern (ŽNK Ljubljana).
ŽNK Mura Nona: Kocijan, E. Kos, Korošec, Kolbl kap., De Jesus Matos (Vasović, 84), Horvat (Hrga, 84), Klopčič (Šoštarič Karič, 77), Dolinar, Rozmarič (Sok, 77), Silva Bomfim, Eferl (Rakovec, 58). Trener: Robert Berendijaš.