Jasmina Maček slavila na mednarodnem turnirju v Novigradu

Vestnik.si, 1. 8. 2023
FB/ Slovenian Shooting News/Slovenske strelske novice
Jasmina Maček je osvojila prvo nagrado.

Osvojila je puško.

Na mednarodnem turnirju v streljanju na leteče tarče v Novigradu za 10. Veliko nagrado Beretta 2023 je med slovenskimi predstavniki največji uspeh dosegla Jasmina Maček, ki je osvojila prvo mesto in si prislužila prestižno nagrado pokrovitelja turnirja.

V moški konkurenci je slavil domačin Giovanni Cernogoraz, ki je poleg tega tudi olimpijski prvak. Med slovenskimi tekmovalci sta se odlično odrezala Vatovec in Lepen, ki sta osvojila peto in šesto mesto v finalnih bojih.

Ekipno tekmovanje je prav tako prineslo odlične rezultate za Slovenijo. Ekipa SLO 1 v postavi Vatovec, Blazinšek in Rolih je osvojila drugo mesto.

Na turnirju so nastopili tudi mladinci, vendar tokrat niso dosegli odličij. Žniderčič Jan je osvojil četrto mesto, Maček Lan peto mesto, Gomboc Lan pa je pristal na sedmem mestu.