Judo: Klemen Vinkovič šolski državni prvak

Vestnik.si, 27. 5. 2022
Zoran Kos
Tekmovalci Judo kluba Murska Sobota na državnem prvenstvu šol v Ljubljani.

V Ljubljani je bilo državno prvenstvo osnovnih in srednjih šol v judu, kjer so med 256 judoisti iz 113 šol nastopili tudi pomurski judoisti.

Med člani Judo kluba Murska Sobota je Klemen Vinkovič v svoji kategoriji postal državni prvak, Oskar Balažic (oba iz OŠ I Murska Sobota) pa je zasedel tretje mesto. Matic Klemenčič iz II. soboške osnovne šole se je uvrstil na drugo mesto, Lan Kovačec iz puconske šole pa na tretje mesto. Učenci Osnovne šole I M. Sobota so v skupni razvrstitvi dečkov zasedli drugo mesto.

judo-klub-murska-sobota, šolsko-prvenstvo, ljubljana
Zoran Kos

S tekmovalci Judo kluba Lendava je Dvojezična osnovna šola I Lendava ekipno zmagala. Lana Škraban je bila zmagovalka v svoji kategoriji, Ria Gabor je zasedla drugo mesto, Sara Sep pa je bila prav tako druga. Matic Vehab iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci se je v svoji kategoriji uvrstil na tretje mesto.