Kadeti Panvite Pomgrad na finalnem turnirju

Tomo Köleš, 7. 5. 2019
Jure Zauneker
Na finalni turnir sta se uvrstila Maribor SGD Strdin in Panvita Pomgrad.

Murska Sobota je gostila polfinalni turnir državnega prvenstva v odbojki za kadete. V konkurenci štirih ekip sta si napredovanje na finalni turnir, ki bo 19. maja, priigrala Maribor SGD Strdin in Panvita Pomgrad.

Na nedeljskem polfinalnem turnirju je bilo odigranih pet dvobojev. Pavnita Pomgrad je najprej z 2 : 0 (16, 14) v nizih premagala kranjski Triglav, Maribor SGD Strdin pa prav tako z 2 : 0 (13, 17) Salonit Anhovo.

Za zmago na polfinalnem turnirju in neposredno uvrstitev na finalni turnir sta se tako pomerili soboška in mariborska ekipa. Mariborčani so na krilih odličnega Roka Možiča v prvem nizu povedli s 7 : 3 in 18 : 11. Sobočani so se s tremi zaporednimi točkami približali (18 : 14), vendar so bili gostje v končnici niza bolj zbrani in domačine »pustili« pri 19. točki. Neustavljivi Možič je tudi na začetku drugega niza poskrbel, da so bili gostje iz štajerske prestolnice vedno v točkovni prednosti. Ko je na semaforju kazalo 19 : 11, je bil zmagovalec znan. Mariborčani so si priigrali prvo vstopnico za finalni turnir, Panvita Pomgrad pa je čakala na zmagovalca dvoboja »poražencev«, Triglava Kranj in Salonita Anhovo.

fa0924ddadd920c0520464e5cb4c60fb

Kranjčani so prvi niz dobili brez težav (25 : 12), v drugem pa so se odbojkarji Salonita odlično upirali. Po vodstvu Triglava z 18 : 16 so Kanalci popustili. Kranjčani so si priigrali prednost petih točk (22 : 17), jih v končnici uspešno branili in slavili s 25 : 22.

1aefb4da6a721f3f27cf1a81ec379c21

Sledila je še zadnja tekma polfinalnega turnirja za preostalo finalno vstopnico. Še enkrat sta se pomerila soboška Panvita Pomgrad in kranjski Triglav, gledalci pa so tokrat spremljali veliko bolj izenačen dvoboj. Kranjčani so bolje začeli prvi niz in povedli s 5 : 1. Mladi Sobočani so prvič izenačili pri izidu 12 : 12, v končnico pa vstopili z vodstvom (20 : 18). Igralci Triglava so po minuti odmora prišli na parket prerojeni in do konca niza domačim oddali le tri točke (25 : 23).

a6ac03991f90c4500d316426727cacad
Polfinalni turnir je potekal v dvorani OŠ I v Murski Soboti.

V drugem nizu so bili domačini boljši. Povedli so z 11 : 8 in 18 : 10, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1 : 1 (25 : 17). Sledil je odločilni, skrajšani tretji niz. Gostitelji so povedli s 5 : 2 in 11 : 7. Gostujoča ekipa je poskušala z menjavami igralcev in minuto odmora, vendar ji ni uspelo ustaviti naleta soboških odbojkarjev. Ti so tretji niz dobili s 15 : 11 in se uvrstili med najboljše štiri kadetske ekipe v letošnji sezoni.

76016946c7baf37e06c355d3d3441c25

Panvita Pomgrad: Kovačič, Potočnik, Brinar, Vinkovič (kapetan), K. Novak, T. Novak, Stvarnik, Prelog, Zelko, Štimulak, D. Novak. Trener: Uroš Kovačec.

3a222d2925561aad455d1eb26d2fcb3b
Kadetsko vrsto Panvite Pomgrad je vodil trener Uroš Kovačec.

Podeljene so bile tudi nagrade najboljšim posameznikom polfinalnega turnirja. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Rok Možič (Maribor SGD Strdin), za najboljšega blokerja Amadej Snedec (Triglav Kranj), za najboljšega organizatorja Niko Kovačič, za najboljšega napadalca Dino Vinkovič in za najboljšega libera David Novak (vsi Panvita Pomgrad).

846e0a7028679e9bdf6ed9e3f703a843
Za najboljšega organizatorja je bi lizbran Niko Kovačič, za najboljšega napadalca Dino Vinkovič in za najboljšega libera David Novak (vsi Panvita Pomgrad).

10b0617b50e9e01e2c01a96d709eb1f9