Karate: Vesna Zadravec dobila bronasto medaljo

Tomo Köleš, 8. 11. 2018
Milan Zadravec
Vesna Zadravec iz soboškega karate kluba se je z Malte vrnila z bronasto medaljo.

V Ta Qualiju na Malti je potekalo štiridnevno evropsko prvenstvo karate zveze WUKF za vse starostne kategorije v katah in borbah posamezno in ekipno. Tam so bili tudi člani Karate kluba Murska Sobota.

Konkurenca je bila izredno huda, saj je nastopilo 1847 tekmovalcev iz tridesetih držav. V reprezentanci Slovenije so bili tudi člani Karate kluba Murska Sobota. Dobili so eno bronasto medaljo in dosegli nekaj dobrih uvrstitev. Najbolje se je odrezala Vesna Zadravec – zasedla je 3. mesto v katah pri veterankah. V borbah ekipno med veterani so Sobočani Roman Pozvek, Borut Kolar in Miroslav Gorenc končali na 5. mestu. Roman Pozvek je bil sedmi v katah pri veteranih, Patricija Pozvek deveta v borbah za kadetinje do 60 kilogramov, Tamara Kežmah pa deseta v katah pri članicah. Dvanajsta sta bila Nejc Oblak v katah pri malčkih in Borut Kolar v katah pri veteranih. Tilen Jug je v katah pri kadetih zasedel 15. mesto.